• Zakończył się rok ciężkiej pracy, a w tym roku wyjątkowo trudnej , biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie nadeszły długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli.
   • WITAMY W JEDYNCE
   • Dziękujemy za wizytę na naszej stronie.
   • Strona JEDYNKI w budowie.
   • Tworzymy nową stronę internetową złotowskiej Jedynki. Prosimy o cierpliwość.
   • Najnowsze informacje dla rodziców i uczniów.
   • Ciężko pracujemy nad dostarczaniem Ci najnowszych informacji o szkole. Wybierz sekcję Aktualności, aby wyświetlić szczegóły.
  • Lista galerii

   brak danych
  • Aktualności

     • Wspaniałych wakacji 2022!

      Zakończył się rok ciężkiej pracy, a w tym roku wyjątkowo trudnej , biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie nadeszły długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli.

      Na te letnie, słoneczne dni życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego dnia i z każdej przeżytej przygody. Wierzymy, że po tych dwóch miesiącach spotkamy się wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym 2022/2023.

     • Sukcesy szachowe

      Szachowy sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotowie!

      W dniu 3 kwietnia 2022 roku w Słopanowie odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Młodzików i Juniorów w Szachach. Miasto Złotów z powodzeniem reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie. W mistrzostwach tych uczestniczyły trzy dziewczynki: Kamila Sakowicz, Amelia Witkowska, Agata Błaszkowska oraz pięciu chłopców: Igor Mrozik, Jan Dobak, Łukasz Kabatek, Dorian Kabatek i Antoni Bokiniec. Wszyscy uczniowie reprezentujący nasze miasto, SP1 i klub szachowy ,,KSzach JEDYNKA Złotów istniejący przy Stowarzyszeniu "Jedynka dzieciom" wypadli znakomicie. Cała ośmioosobowa grupa awansowała do finałów Mistrzostw Wielkopolski Młodzików i Juniorów w Szachach. Awans wywalczyli w świetnym stylu, zajmując czołowe miejsca. Wśród dziewcząt do lat 11 pierwsze miejsce wywalczyła Kamila Sakowicz, drugie

     • Rekolekcje 2022

      W dniach 23-25 marca 2022 r. odbywały się w naszej szkole Rekolekcje wielkopostne pod hasłem

      „ Msza Święta – Tutorial”.

      Nauki wygłosił Diakon Jan Tomczyk ze zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Każdego dnia naszych rekolekcji Diakon Jan jeszcze bardziej przybliżał nam czym jest Msza Święta.Podczas pierwszego dnia poznaliśmy różne cuda eucharystyczne, oraz postawy i gesty, które wykonujemy na Mszy Świętej.W drugim dniu rekolekcji omówiliśmy części Mszy Świętej, a także Diakon Jan wyjaśniał nam czym jest Mszał, lekcjonarz, kielich, patena czy vasculum. Starsze klasy, tego dnia mogły skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

     • Taki żarcik ;-)

      1 kwietnia Jedynkę ogarnęło primaaprilisowe szaleństwo. Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą zrobienia czegoś szalonego i zaplanował „Dzień bez plecaka”. Niby nic…, ale kreatywność naszych uczniów przerosła wszelkie oczekiwania. Były wózki dla lalek, garnki do bigosu, dzbanek filtrujący, solidne walizy i masa innych nosideł, nawet suszarka do prania i kij Włóczykija! Uczniowie dawno z taką radością nie szli do szkoły jak dziś! Zresztą zobaczcie sami jak to wyglądało.

     • Mistrzowie kaligrafii

      21 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się Konkurs Kaligrafii.

      Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Kaligrafii dla klas 1-3 już za nami. Podobnie jak w ubiegłych latach uczestnicy niezwykle starannie, a wręcz po mistrzowsku przepisywali zaproponowany dla każdego poziomu tekst o wiośnie. Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny ponieważ wszystkie dzieci biorące udział bardzo się starały, aby to ich praca została zauważona i wyróżniona. Ostatecznie tytuł Mistrza Kaligrafii w roku szkolnym 2021/2022 przypadł:

     • Dzień Św. Patryka w Jedynce

      W czwartek 17 marca w Naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Św. Patryka- patrona Irlandii. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz zielonych przysmaków. Można było skosztować „szmaragdowej galaretki”, pysznych babeczek z zielonym lukrem oraz znakomitych wypieków w kolorze mchu. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów, którzy spragnieni łakoci i dobrej zabawy szybko wykupili wszystkie przysmaki.

     • Dzień Kobiet

      Co roku na początku marca wszystkie mniejsze i większe kobiety i kobietki wyczekują swego święta - a najbardziej tego, czy ci młodsi i starsi panowie, będą o nich pamiętać... Okazało się że nasza męska część społeczności uczniowskiej nie tylko pamiętała o swoich koleżankach i nauczycielkach, ale i postanowiła w sposób szczególny uczcić Dzień Kobiet. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów złożyli życzenia paniom pracującym w naszej szkole oraz wręczyli własnoręcznie upieczone babeczki. Chłopcy z Samorządu Szkolnego nie zapomnieli też o koleżankach ze szkoły i złożyli im życzenia oraz obdarowali wszystkie dziewczyny bonem upoważniającym do zwolnienia z odpowiedzi, wybrania dowolnej zabawy na lekcji wychowania fizycznego czy innych atrakcji. Nasi panowie pamiętali tez o miłych niespodziankach dla koleżanek w klasach.

     • Szkolny Konkurs Recytatorski

      „Proszę pana, proszę pana. Zaszła u nas wielka zmiana…”, tak zaczyna się wiersz Jana Brzechwy pt. „Kłamczucha”. U nas w szkole, nie zaszła żadna zmiana i podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku szkolnym 10 marca 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III. Celem konkursu było rozbudzenie zamiłowania do recytowania poezji Jana Brzechwy wśród uczniów klas I -III oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka.

     • Dziękujemy za pomoc od serca

      Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły zaangażowanych w zbiórkę pomocy rzeczowej dla Ukrainy. W ciągu zaledwie trzech dni otworzyliście serca i okazaliście bezinteresowną wielką pomoc dla potrzebujących. Mamy naszych uczniów sprawnie odbierały dary, segregowały je i pakowały według odpowiednich kategorii. Zebraliśmy ogromną ilość mleka w proszku, odżywek dla dzieci, pampersów oraz kosmetyków dedykowanych najmłodszym. Ta partia zbiórki trafiła 2 marca do strażaków OSP Blękwit. Następnie bezpośrednim transportem zawieziono to do Ukrainy, by w pierwszej kolejności ratować dzieci. 4 marca strażacy odebrali ze szkoły kolejne produkty m.in.: chemię przeznaczenia osobistego, środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, żywność o przedłużonym terminie ważności oraz słodycze. 5 marca kolejny transport ruszył do potrzebujących.
      Bard

     • Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

      Wielkie poruszenie nastało w szkole już od godzin rannych w środę 9 lutego. Na korytarzach pojawiły się miejsca – stacje kolejowe. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani tego dnia wyruszyli w podróż do …. BIBLIOTEKI. Zanim jednak złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani mieli za zadanie w grupach – wagonikach odwiedzić wszystkie stacje i wykonać na nich różne zadania. Każdy zespół zbierał także fragmenty puzzli, które na koniec po złożeniu w całość utworzyły napis na kolorowych wagonikach pociągu. Uczniowie świetnie się bawili i z dużym zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania. Po dojechaniu do stacji końcowej – Biblioteki złożyli uroczyste przyrzeczenie a Pani dyrektor Małgorzata Mendyk i Pani wicedyrektor Joanna Schulz dokonały aktu pasowania na czytelnika. Nowi czytelnicy otrzymali także od bibliotekarza Pani Alicji Wincaszek pamiątkowe dyplomy i książki. Tego dnia pierwszoklasiści zap

     • Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy

      Te i inne słowa z wierszy znanych poetów i prozaików polskich wybrzmiały podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 1 marca 2022 roku z okazji Dnia Języka Ojczystego.

      Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z klas IV – VIII. Każdy zaprezentował wybrany przez siebie utwór poetycki lub fragment prozy. Recytacje oceniała komisja w składzie: p. Dyrektor Małgorzata Mendyk, p. Katarzyna Królak i p. Anna Mazurek. Uczniowie mieli niełatwe zadanie, ponieważ należało tekst wygłosić z pamięci, zadbać o dykcję i odpowiednią interpretację oraz…opanować tremę!

     • WALENTYNKI 2022

      Samorząd Uczniowski włącza się do życzeń i pozdrowień i z tej okazji organizuje POCZTĘ WALENTYKOWĄ.

      Jeżeli chcesz przekazać komuś życzenia lub pozdrowienia, skorzystaj naszej internetowej skrzynki pocztowej- Jedynkowego Padletu.


      Wejdź na stronę:

      lub skorzystaj z kodu QR.

     • Podsumowanie semestru 2021/2022

      Koniec pierwszego semestru to czas na podsumowanie ciężkiej i wytężonej pracy. Po feriach wróciły do sal szkolnych dzieci z klas 1-4, i to nim panie Dyrektor już pierwszego dnia nowego semestru mogły wręczyć nagrody. Duża grupa wyróżnionych uczniów Jedynki otrzymała dyplomy za wzorową postawę uczniowską i bardzo dobre wyniki w nauce. W tym semestrze najwyższą średnią i tytuł UCZNIA NA MEDAL zdobyli: Maja Poniecka, Lena Jankowska, Kamila Sakowicz, Dominik Wenzki i Nina Biela.

     • Na ten świąteczny czas

      Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom Szkoły, a także Uczniom i Rodzicom.

      Niech nadchodzące święta będą dla Wszystkich wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego. Życzymy, aby każda chwila upłynęła w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu osób.

     • Serduszka dla Złotowian 2021

      Tegoroczne Serduszka płynące z Jedynki są dla Was wszystkich. …Kolędę na ten czas czas… przesyłamy życząc zdrowia, spokoju i spędzenia tych szczególnych dni z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Niech niesie miłość tym, którzy są Wam szczególnie bliscy. Niech dotrze do wszystkich dając radość z Narodzin i nadzieję na lepsze dni.

  • Partnerzy

   • UM Złotów
  • Godziny dzwonków

   Sobota 13.08.2022