• Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 Szkoła nie będzie pośredniczyć w ubezpieczaniu uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych, z wyjątkiem sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną lub wypoczynek za granicą. Umowa ubezpiecze
      • UBEZPIECZENIA DZIECI OD NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW
      • WITAMY W JEDYNCE
      • Dziękujemy za wizytę na naszej stronie.
      • Strona JEDYNKI w budowie.
      • Tworzymy nową stronę internetową złotowskiej Jedynki. Prosimy o cierpliwość.
      • Najnowsze informacje dla rodziców i uczniów.
      • Ciężko pracujemy nad dostarczaniem Ci najnowszych informacji o szkole. Wybierz sekcję Aktualności, aby wyświetlić szczegóły.
    • Lista galerii

• Europejski Dzień Języków

W naszej szkole obchodzono Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie klas młodszych uczyli się na temat państw w Europie, kolorowali flagi, uczyli się powitań w różnych językach Europy. Odbyły się również lekcje kulturowe, podczas których uczniowie rozpoznawali charakterystyczne dla niektórych krajów miejsca.

• Bądź bezpieczny na drodze

W dniu 12 Października 2021 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w ramach realizacji projektu „Bądź bezpieczny na drodze” zorganizowali spotkanie z uczniami klas I Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotowie.
            Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze najmłodszych. Działania złotowskich policjantów wspierał pluszowy Pan Mrówka, maskotka jednej z lokalnych firm. Następnie policjanci tłumaczyli dzieciom jak należy w sposób bezpieczny przejść przez jezdnię.

• Święto jabłka w Jedynce

Środa 29 września w naszej szkole upłynęła na obchodach Święta Jabłka zorganizowanego przez nauczycieli świetlicy i biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści i ich koledzy przyszli do szkoły z jabłkami. W tym dniu można było przypomnieć sobie uroczy wiersz J.Brzechwy "Entliczek-Pentliczek" i poczęstować się smacznym owocem od robaczka. Atrakcją była fotobudka pod hasłem "Zostań robaczkiem w jabłku", która dostarczyła wszystkim dobrej zabawy. Klasy I-III wzięły udział w konkursach, zabawach i zajęciach plastycznych związanych z jabłkami. Dla chętnych uczniów dostępne były przepisy kulinarne do wykonania w domu.
            Takie nietypowe Święta stwarzają w naszej szkole miłą atmosferę i zachęcają do wspólnej zabawy. A smaczne i zdrowe jabłka zauważać można także dzisiaj w śniadaniówkach dzieci https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png

• Festiwal rekordów na Orliku!

W poniedziałek 27.09.2021r. na boisku Orlik złotowskie szkoły biły rekordy w 10 konkurencjach o charakterze sprawnościowym. Naszą szkołę reprezentowała klasa 4a ze wsparciem 4b. Uczniowie brali udział w konkurencjach indywidualnie, w parach lub większych grupach. Impreza sportowa odbyła się w ramach projektu „Festiwal rekordów na Orliku”.

• Ubezpieczenie dziecka

Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 Szkoła nie będzie pośredniczyć w ubezpieczaniu uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych, z wyjątkiem sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną lub wypoczynek za granicą. Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców. Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora szkoły do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. To rodzice rozstrzygają, czy należy w szkole ubezpieczyć dziecko i od nich zależy przyjęty sposób procedowania wyboru ubezpieczyciela or

• Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

• Partnerzy

• UM Złotów