•                             STATUT

• STATUT JEDYNKI

Statut to  dokument, który reguluje wewnętrznie życie szkoły, a także określa jej cele i zadania oraz sposób ich realizacji. W statucie zawarte są również zasady szkolnego systemu oceniania, zadania zespołów nauczycielskich, formy pomocy i opieki dla uczniów, którzy jej potrzebują, formy współpracy z instytucjami świadczącymi specjalistyczną pomoc i poradnictwo dla dzieci  oraz zasady współdziałania organów takich jak dyrektor, rada szkoły, rada pedagogiczna, rada rodziców oraz samorząd uczniowski. Poza tym można w nim znaleźć informacje o sposobach działania świetlicy, internatu lub biblioteki prowadzonej przez placówkę czy zasady postępowania w przypadku niezdania przez ucznia egzaminy z obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Jednym z najważniejszych rozdziałów statutu szkoły jest ten o prawach i obowiązkach uczniów, a także funkcjonującym w placówce systemie kar i nagród.

• Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania

• Niniejsze Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania, zwane dalej WZO, zawierają szczegółowe zasady oceniania obowiązujące w Szkole Podstawowej nr 1 im. St. Staszica w Złotowie.

Podstawę prawną stanowi Rozporządzenie MEN z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy (DZ. U. Nr 83, poz. 562), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 sierpnia 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach oraz Rozporządzenie MEN z dnia 10 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych.

WZO2020.pdf

• Program profilaktyczno-wychowawczy

• Dobra szkoła – to przede wszystkim mądra szkoła.
              Niechaj w pracy wychowawczej wszyscy zaangażowani w nią ludzie, zarówno wierzący,
              jak i poszukujący i niewierzący poczują się związani najpiękniejszym zadaniem –
              cierpliwego i pełnego spokojnej mądrości ukazywaniu dojrzewającym ludziom,
              jak być człowiekiem naprawdę…

Jan Paweł II

Szkolny Program Profilaktyczno – Wychowawczy opracowano na podstawie wyników corocznej diagnozy w zakresie występujących w środowisku szkolnym potrzeb rozwojowych uczniów, w tym czynników chroniących i czynników ryzyka. Szkolny Program profilaktyczno – Wychowawczy tworzy spójną całość ze szkolnym zestawem programów nauczania– wspomaga on proces wychowawczy chroniąc przed rozpoznanymi zagrożeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Ochrona ta dokonuje się zarówno poprzez pomaganie wychowankowi w przeciwstawianiu się negatywnym naciskom czy tendencjom, jak i poprzez ułatwianie mu nabywania pozytywnych umiejętności życiowych.

program_profilaktyczno_-_wychowawczy.pdf

• Dokumenty do pobrania

• Procedura bezpieczeństwa epidemiologicznego
            • Szkoła w zakresie swojego funkcjonowania, a szczególnie przy organizacji zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych oraz organizacji pracy pracowników jest zobowiązana uwzględnić szereg wytycznych przeciwepidemicznych rekomendowanych przez: Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, które przede wszystkim zapewnią dzieciom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły bezpieczne warunki, w czasie epidemii związanej  z COVID-19.

procedura_bhp.docx.pdf

• Kalendarz roku szkolnego 2020/2021
            • KALENDARZ IMPREZ

uroczystości, konkursów, projektów oraz

działalności kół zainteresowań

w roku szkolnym 2020/2021

kalendarz_roku_szkolnego.pdf

• Karta zgłoszenia do świetlicy
            • Świetlica w Jedynce  to nie tylko doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu przed i po lekcjach, ale też czas zdobywania nowych doświadczeń i cennych umiejętności.

Karta_zgloszenia_do_swietlicy.pdf

• Karta zgłoszenia na obiady
            • Planując jadłospis kierujemy się zasadami prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia Człowieka, uwzględniając sezonowości i różnorodność produktów.

KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_na_obiady_2023_-_2024.pdf

• Sprawozdanie finansowe za 2021 rok