• Tydzień Młodego Patrioty

     • W tym roku obchodziliśmy  103. Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podkreślić ważność tego wydarzenia dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Jedynki zaangażowali  się w przygotowanie obchodów Święta Niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w uroczystych apelach, podczas których przypomniano ważne daty z historii Polski oraz działania naszych przodków, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnym, niepodległym kraju.

      Z  tej okazji wszystkie klasy przygotowywały  okolicznościowe gazetki.

      Równo o godzinie 11:11 w murach szkoły oraz na boiskach rozległy się dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Chłopcy i dziewczęta, nauczyciele i nauczycielki wspólnie odśpiewali hymn Polski.

      Istotnym  elementem  programu obchodów Tygodnia Młodego Patrioty   był  Festiwal Pieśni Patriotycznych, w którym rywalizowały ze sobą klasy od IV do VII.

      Na najlepiej zaprezentowaną pieśń głosowali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Oto wyniki:

      1 miejsce – klasy 4a i 7e

      2 miejsce – klasa 7b

      3 miejsce – klasa 4b

      Wyróżnienia z rąk p. Dyrektor otrzymały klasy 6a i 7d.

      Podczas podsumowania uroczystości wszyscy otrzymali dyplomy, a zwycięskie klasy dofinansowanie do wycieczki.

      Nowym pomysłem, ale też sporym wyzwaniem, jakie dopełniło świętowanie niepodległości, była akcja klas 8. Najstarsi uczniowie zatańczyli nasz narodowy taniec - poloneza (nazywanego "chodzonym") - jeden z ważniejszych symboli polskiej kultury.

     • POTYCZKI Z ORTOGRAFIĄ

     •        24 listopada 2021 r. trzy  uczennice  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie: Zuzanna Kot (kl. VII a), Magdalena Chodziutko (kl. V a) i Maja Poniecka (kl. IV a) wzięły udział w XXI  Dyktandzie o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Złotowskiego w Jastrowiu. Ten sam tekst z rozmaitymi trudnościami z zakresu polskiej pisowni  był dyktowany dla wszystkich grup wiekowych. Dziewczęta świetnie poradziły sobie w pisaniu tego niełatwego dyktanda i sięgnęły po najwyższe laury.                                                       

           I tak: Zuzanna Kot  zajęła I miejsce w  kategorii klas VII-VIII, a Maja Poniecka  zdobyła II miejsce w kategorii klas IV-VI. Otrzymały nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

      Gratulujemy zwyciężczyniom!

     • Tajemnice różańca w obrazach mistrzów

     • Przez cały październik trwał w naszej szkole konkurs różańcowy  dla klas I-III pt. „ Tajemnice różańca w obrazach mistrzów”.  Na konkurs wpłynęło 28 prac, a nasi „ szkolni malarze” wykazali się niezwykłym talentem i pomysłowością by przedstawić poszczególne tajemnice różańcowe i ozdobić ramki swoich obrazów. Komisja konkursowa w składzie: p. Alicja Wincaszek oraz p. Agnieszka Jaguś miały nie łatwe zadanie, by wyłonić zwycięzców.  Ostatecznie, każdy zdobył dyplom za udział w konkursie, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc oraz osoby wyróżnione otrzymały także nagrody rzeczowe.

      Podium zdobyli:

      1 miejsce – Filip Proń  klasa 1a

      2 miejsce – Zuzanna Kosecka  klasa 1a

      Laura Miszkiewicz klasa 2b

      3 miejsce – Alicja Chuchrak  klasa 1b

      Dominik Staszewski  klasa 1a


      Wyróżnienia otrzymali:

      Tymoteusz Manikowski  klasa 2a

      Karol Chodziutko  klasa 2b

      Natasza Majzon klasa 3a

     • Turniej "trójek"

     • Kolejny raz rozpoczął się wewnątrzgrupowy turniej "trójek" z cyklu LIGA MISTRZÓW 2021-2022.

      Raz w miesiącu dziewczęta klas VII trenujące piłkę siatkową w ramach "innowacji pedagogicznej" rozgrywają między sobą turniej trójek. Z każdych rozgrywek dziewczęta otrzymują określona liczbę punktów za zdobyte miejsce. Suma zdobytych punktów z kolejnych dziesięciu turniejów decyduje o klasyfikacji końcowej rozgrywek.

      O kolejnych rozgrywkach będziemy informować na łamach strony internetowej Naszej szkoły.

      Uczestnicy zawodów: Magdalena Nowak /kapitan zespołu/, Katarzyna Ściubeł, Martyna Kluska, Julia Kowalska, Julia Skrentna, Nina Schulz, Julia Zawinowska, Iga Mańkus, Małgorzata Miszkiewicz, Zofia Królak, Aleksandra Chudzińska, Agata Nowak, Kalil Muszczek, trener Mirosław Głyżewski

     • Finaliści czwartków lekkoatletycznych

     • Biela Karol – III miejsce (1000m)

      Jabłońska Laura – II miejsce (600m)

      Mierwiński Łukasz – I miejsce (rpp)

      Megeer Aleksandra – I miejsce (rpp)

      Miszkiewicz Małgorzata – III miejsce (rpp)

      Jabłońska Laura – I miejsce (rpp)

      Buława Angelika – I miejsce (300m)

      Duda Patrycja – II miejsce (60m)

      Przytuła Adam – II miejsce (swd)

     • Jesień w przyrodzie

     • 23 października 2021r. odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-III "Jesień w przyrodzie". W konkursie wzięło udział po dwóch reprezentantów z każdej klasy. Dzieci  bardzo ciekawie przedstawiły temat konkursu.  Prace są utrzymane w szerokiej, jesiennej gamie barw.  Uczniowie zastosowali różne techniki plastyczne,  najczęściej technikę kolażu wykorzystując materiały przyrodnicze, plastelinę, farby, pastele, krepę i kredki.  Nagrodzone prace można oglądać na wystawie na I piętrze szkoły.

      Konkurs przygotowały i przeprowadziły Julita Wiebskowska i Bernadeta Jaskólska.

      Wyniki konkursu:

      - klasy pierwsze

      I miejsce Alicja Chuchrak 1b

      II miejsce Greta Opioła 1b

      III miejsce Filip Proń 1a

      wyróżnienie Lena Ryczek 1a

      - klasy drugie

      I miejsce Stanisław Ćwiszewski IIb

      II miejsce Lena Martyn 2a

      III miejsce Julia Adler 2b

      wyróżnienie Martyna Wiese 2a

      - klasy trzecie

      I miejsce Helena Czosnowska 3a

      II miejsce Urszula Wojciechowska 3b

      III miejsce Nikola Szczepaniak 3a

      wyróżnienie Julia Dercz 3b

     • Europejski Dzień Języków

     • W naszej szkole obchodzono Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie klas młodszych uczyli się na temat państw w Europie, kolorowali flagi, uczyli się powitań w różnych językach Europy. Odbyły się również lekcje kulturowe, podczas których uczniowie rozpoznawali charakterystyczne dla niektórych krajów miejsca.

      W tym roku Europejski Dzień Języków obchodzi swoje 20 urodziny. Z tej okazji uczniowie klasy VIa przygotowywali urodzinowe torty, ciasta i inne smakołyki. Pisali również przepisy w j. angielskim. Torty zostały zgłoszone do The great Bake-Off Challenge. Może "nasz" okaże się jednym z najlepszych? Trzymamy kciuki za cukierników!

     • Pasowanie na ucznia

     • 20 października  w sali kinowej Złotowskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia Jedynki uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasistów po  krótkiej części artystycznej i ślubowaniu,  ogromną kredką pasowała dyrektor szkoły Małgorzata Mendyk. Każdy otrzymał słodki upominek. W szkole pomagają nowym uczniom poznawać świat i zdobywać wiedzę panie Halina Grajczak i Danuta Gortat.

     • Europejski Dzień Języków

     • W naszej szkole obchodzono Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie klas młodszych uczyli się na temat państw w Europie, kolorowali flagi, uczyli się powitań w różnych językach Europy. Odbyły się również lekcje kulturowe, podczas których uczniowie rozpoznawali charakterystyczne dla niektórych krajów miejsca.

      W tym roku Europejski Dzień Języków obchodzi swoje 20 urodziny. Z tej okazji uczniowie klasy VIa przygotowywali urodzinowe torty, ciasta i inne smakołyki. Pisali również przepisy w j. angielskim. Torty zostały zgłoszone do The great Bake-Off Challenge. Może "nasz" okaże się jednym z najlepszych? Trzymamy kciuki za cukierników!

     • Bądź bezpieczny na drodze

     • W dniu 12 Października 2021 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w ramach realizacji projektu „Bądź bezpieczny na drodze” zorganizowali spotkanie z uczniami klas I Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotowie.
      Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze najmłodszych. Działania złotowskich policjantów wspierał pluszowy Pan Mrówka, maskotka jednej z lokalnych firm. Następnie policjanci tłumaczyli dzieciom jak należy w sposób bezpieczny przejść przez jezdnię.

     • Święto jabłka w Jedynce

     • Środa 29 września w naszej szkole upłynęła na obchodach Święta Jabłka zorganizowanego przez nauczycieli świetlicy i biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści i ich koledzy przyszli do szkoły z jabłkami. W tym dniu można było przypomnieć sobie uroczy wiersz J.Brzechwy "Entliczek-Pentliczek" i poczęstować się smacznym owocem od robaczka. Atrakcją była fotobudka pod hasłem "Zostań robaczkiem w jabłku", która dostarczyła wszystkim dobrej zabawy. Klasy I-III wzięły udział w konkursach, zabawach i zajęciach plastycznych związanych z jabłkami. Dla chętnych uczniów dostępne były przepisy kulinarne do wykonania w domu.
      Takie nietypowe Święta stwarzają w naszej szkole miłą atmosferę i zachęcają do wspólnej zabawy. A smaczne i zdrowe jabłka zauważać można także dzisiaj w śniadaniówkach dzieci https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png

     • Festiwal rekordów na Orliku!

     • W poniedziałek 27.09.2021r. na boisku Orlik złotowskie szkoły biły rekordy w 10 konkurencjach o charakterze sprawnościowym. Naszą szkołę reprezentowała klasa 4a ze wsparciem 4b. Uczniowie brali udział w konkurencjach indywidualnie, w parach lub większych grupach. Impreza sportowa odbyła się  w ramach projektu „Festiwal rekordów na Orliku”. 

      Konkurencje to m.in.: wyścigi w workach, podbijanie piłki nożnej, odbijanie piłki siatkowej, ruroskoczki, przeciąganie liny oraz największa atrakcja- tor przeszkód Ninja Warrior.

      Każdy uczestnik otrzymał medal pamiątkowy i przydatne gadżety oraz słodki upominek. Dzieci wróciły do szkoły szczęśliwe i dotlenione. Pogoda i humory wszystkim dopisały😊

     • Ubezpieczenie dziecka

     • Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 Szkoła nie będzie pośredniczyć w ubezpieczaniu uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych, z wyjątkiem sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną lub wypoczynek za granicą. Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców. Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora szkoły do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. To rodzice rozstrzygają, czy należy w szkole ubezpieczyć dziecko i od nich zależy przyjęty sposób procedowania wyboru ubezpieczyciela oraz wybór oferty.

      Oto propozycje:​​​​

     • Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

     • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

      W załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji w szkołach i placówkach.

     • Wspaniałych wakacji 2021!

     • Zakończył się  rok ciężkiej pracy, a w tym roku wyjątkowo trudnej , biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie nadeszły długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli.

      Na te letnie, słoneczne dni  życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego dnia i z każdej przeżytej przygody.  Wierzymy, że po tych dwóch miesiącach spotkamy się wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym 2021/2022.

      Życzymy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

     • Siatkarki z Jedynki

     • 21.06.2021r w „Zielonej klasie” Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie trener Mirosław Głyżewski w obecności pani wicedyrektor szkoły Joanny Szchulz dokonał podsumowania rocznych zmagań w mini siatkówce dziewcząt. Pierwszy turniej z cyklu „Liga Mistrzów” odbył się we wrześniu 2020r ostatni w czerwcu 2021r. Łącznie rozegrano osiem comiesięcznych turniejów w których rywalizowało 14 zawodniczek z klas VI. Łącznie każda zawodniczka rozegrała 80 pięcio minutowych spotkań. Ogromne słowa uznania należą się wszystkim młodym siatkarkom, które pomimo bardzo trudnego roku szkolnego trenowały i doskonaliły swoje umiejętności siatkarskie. W bezpośredniej rywalizacji najwięcej punktów (82) zdobyła Julia Skrentna zajmując I miejsce, II miejsce (79) punktów miała Julia Kowalska a III miejsce z dorobkiem (75) punktów Katarzyna Ściubeł na kolejnych miejscach uplasowały się: Magdalena Nowak, Julia Zawinowska, Agata Nowak, Aleksandra Chudzińska, Klaudia Kwaśniewska, Martyna Klóska, Aleksandra Megger, Nina Schulz, Małgorzata Miszkiewicz, Iga Mańkus i Zofia Królak. Wszystkie dziewczęta z rąk pani dyrektor odebrały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na zakończenie cały zespół wraz z trenerem miło spędzili wolny czas w pizzerii Millenium. Kolejne zmagania już w roku szkolnym 2021/2022. 

      Niedługo przed młodymi siatkarkami zgrupowanie siatkarskie, które odbędzie się w dniach 03-10.07.2021r. w przepięknej nadmorskiej miejscowości Puck. 

     • MATEMATYKA DLA SMYKA

     • Dzięki Fundacji mBanku w roku szkolnym 2020/2021 mogliśmy pobudzić ciekawość poznawczą i rozwinąć myślenie matematyczne uczniów. Ze środków uzyskanych na prowadzenie projektu odbywało się bowiem kółko matematyczne "MATEMATYKA DLA SMYKA". Skierowane ono było do czterdziestu uczniów klas drugich i trzecich wykazujących zainteresowania matematyczne.  Stosowano zróżnicowane, nowoczesne formy i metody pracy. Podsumowaniem projektu był turniej matematyczny „Z matematyką na wesoło” oraz szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich. Wyłoniono w nim szkolnych mistrzów matematyki. Oto ostateczna  klasyfikacja. Klasy drugie:

      I miejsce- Agata Błaszkowska, Maria Bokowska, Zuzanna Kosecka, Jan Hernik

      II miejsce- Alicja Kaszewska

      III miejsce- Joanna Pióro

      Klasy trzecie:

      I miejsce- Adam Przytuła

      II miejsce- Łukasz Kabatek, Jan Dobak

      III miejsce- Igor Mrozik

      Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom projektu. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności przyczynią się do dalszych postępów uczniów w nauce z zakresu edukacji matematycznej. Projekt realizowany był  przez panie: Halinę Grajczak i Anitę Ślawską.

     • Cała Polska Czyta Dzieciom

     • W środę 16 czerwca uczniowie z klasy 3b zabrali swoich młodszych kolegów w świat bajek, baśni i wierszy w ramach akcji czytelniczej Cała Polska Czyta Dzieciom.

      Została specjalnie na ten dzień przygotowana skrzynia skarbów, w której znajdowały się różne przedmioty. Zadaniem pierwszoklasistów było wylosowanie jednego z nich a następnie odgadniecie z jaką bajką lub wierszem kojarzy się dany przedmiot. Po odgadnięciu mogli wysłuchać tekstu pięknie czytanego przez starsze koleżanki i kolegę: Laurę Jabłońską, Julię Poklękowską, Katarzynę Sieczkarek, Katarzynę Piekut, Natana Żarka. Na koniec każdy otrzymał naklejkę promującą akcje oraz zakładkę do książki. Nad całością czuwały panie Anita Ślawska i Alicja Wincaszek.

  • Galeria zdjęć

    brak danych