• Wspaniałych wakacji 2022!

     • Zakończył się  rok ciężkiej pracy, a w tym roku wyjątkowo trudnej , biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie nadeszły długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli.

      Na te letnie, słoneczne dni  życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego dnia i z każdej przeżytej przygody.  Wierzymy, że po tych dwóch miesiącach spotkamy się wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym 2022/2023.

      Życzymy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

     • Sukcesy szachowe

     • Szachowy sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotowie!

      W dniu 3 kwietnia 2022 roku w Słopanowie odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Młodzików i  Juniorów w Szachach. Miasto Złotów z powodzeniem reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie. W mistrzostwach tych uczestniczyły trzy dziewczynki: Kamila Sakowicz, Amelia Witkowska, Agata Błaszkowska oraz pięciu chłopców: Igor Mrozik, Jan Dobak, Łukasz Kabatek, Dorian Kabatek i Antoni Bokiniec. Wszyscy uczniowie reprezentujący nasze miasto, SP1 i klub szachowy ,,KSzach JEDYNKA Złotów istniejący przy Stowarzyszeniu "Jedynka dzieciom"  wypadli znakomicie. Cała ośmioosobowa grupa awansowała do finałów Mistrzostw Wielkopolski Młodzików i Juniorów w Szachach. Awans wywalczyli w świetnym stylu, zajmując czołowe miejsca. Wśród dziewcząt do lat 11 pierwsze miejsce wywalczyła Kamila Sakowicz, drugie Amelia Witkowska a czwarte Agata Błaszkowska. Drugie miejsce w kategorii chłopców do lat 11 zajął Igor Mrozik, trzecie miejsce Jan Dobak, czwarte miejsce uzyskał Łukasz Kabatek, piąte Dorian Kabatek i siódme Antoni Bokiniec. Ponadto w tych zawodach, w których grano 6 rund po 30 minut na zawodnika można było zdobyć kategorie szachowe, co udało się dokonać trojgu spośród naszych uczniów: Kamila Sakowicz uzyskała normę na IV kategorię szachową a Agata Błaszkowska oraz Antoni Bokiniec na V kategorię szachową. 

       

     • Rekolekcje 2022

     • W dniach 23-25 marca 2022 r. odbywały się w naszej szkole Rekolekcje wielkopostne pod hasłem

      „ Msza Święta – Tutorial”.

      Nauki wygłosił Diakon Jan Tomczyk ze zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Każdego dnia naszych rekolekcji Diakon Jan jeszcze bardziej przybliżał nam czym jest Msza Święta.Podczas pierwszego dnia poznaliśmy różne cuda eucharystyczne, oraz postawy i gesty, które wykonujemy na Mszy Świętej.W drugim dniu rekolekcji omówiliśmy części Mszy Świętej, a także Diakon Jan wyjaśniał nam czym jest Mszał, lekcjonarz, kielich, patena czy vasculum. Starsze klasy, tego dnia mogły skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

      Zwieńczeniem naszych rekolekcji, była Msza Święta, w której w pełni uczestniczyliśmy, oraz podziękowaliśmy naszemu Diakonowi, za nauki wygłoszone do nas.

     • Taki żarcik ;-)

     • 1 kwietnia Jedynkę ogarnęło primaaprilisowe szaleństwo. Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą zrobienia czegoś szalonego i zaplanował „Dzień bez plecaka”. Niby nic…, ale kreatywność naszych uczniów przerosła wszelkie oczekiwania. Były wózki dla lalek, garnki do bigosu, dzbanek filtrujący, solidne walizy i masa innych nosideł, nawet suszarka do prania i kij Włóczykija! Uczniowie dawno z taką radością nie szli do szkoły jak dziś! Zresztą zobaczcie sami jak to wyglądało.

     • Mistrzowie kaligrafii

     • 21 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie z okazji  Pierwszego Dnia Wiosny odbył się Konkurs  Kaligrafii. 

      Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Kaligrafii dla klas 1-3 już za nami. Podobnie jak w ubiegłych latach  uczestnicy niezwykle starannie, a wręcz po mistrzowsku przepisywali  zaproponowany dla każdego poziomu tekst o wiośnie. Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny ponieważ wszystkie dzieci biorące udział bardzo się starały, aby to ich praca została zauważona i wyróżniona. Ostatecznie  tytuł Mistrza Kaligrafii w roku szkolnym 2021/2022 przypadł:

                                    na poziomie klas 1.                

      Martynie      Brunkalla            z      klasy I a

      II miejsce       Antonina      Chojnacka                 klasa   1b

      III miejsce      Greta           Opioła                       klasa   1b

      Wyróżnienia otrzymali:

      Eliza Sieg

      Iga    Heciak

      Julia  Sypniewska

                                  na poziomie klas 2.      

      tytuł   Mistrza Kaligrafii    przypadł   Katarzynie  Gabriel     z klasy  II a                                

      II miejsce    Michalina    Baczyńska   z klasy  II a

      III miejsce      Julia         Jankowska   z klasy  II b

      Wyróżnienia otrzymali :

      Hubert Cybulski

      Konstanty  Pietrzyk

      Patryk    Szandała

                                    na poziomie klasy 3 

       Mistrzem Kaligrafii   została    Wiktoria Panek     z klasy III a

       II miejsce           Agata    Błaszkowska        z klasy  III b

      III miejsce           Hanna   Czujak                 z klasy III a        

      Wyróżnienia otrzymali :

      ​​​​​​​Julia   Kopcińska

      Brajan  Starszewski

      Laura   Lipinska      

     • Dzień Św. Patryka w Jedynce

     • W czwartek 17 marca w Naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Św. Patryka- patrona Irlandii. Z tej okazji Samorząd Uczniowski  zorganizował kiermasz zielonych przysmaków. Można było skosztować „szmaragdowej galaretki”, pysznych babeczek z zielonym lukrem oraz znakomitych wypieków w kolorze mchu. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów, którzy spragnieni łakoci i dobrej zabawy szybko wykupili wszystkie przysmaki.

      Klasy młodsze przy okazji Dnia Św. Patryka robiły zabawne czapeczki nawiązujące do tradycji tego dnia. Była to okazja do poznania i przypomnienia kultury irlandzkiej oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

      Nad przebiegiem wydarzenia czuwały opiekunki Samorządu Uczniowskiego, p. Barbara Sudoł-Nowak oraz p. Joanna Zawisza.

      Samorząd Uczniowski dziękuje uczniom za wspólną zabawę oraz Rodzicom członków SU za pomoc w przygotowaniu smakołyków

     • Dzień Kobiet

     • Co roku na początku marca wszystkie mniejsze i większe kobiety i kobietki wyczekują swego święta - a najbardziej tego, czy ci młodsi i starsi panowie, będą o nich pamiętać... Okazało się że nasza męska część społeczności uczniowskiej nie tylko pamiętała o swoich koleżankach i nauczycielkach, ale i postanowiła w sposób szczególny uczcić Dzień Kobiet. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów złożyli życzenia paniom pracującym w naszej szkole oraz wręczyli własnoręcznie upieczone babeczki. Chłopcy z Samorządu Szkolnego nie zapomnieli też o koleżankach ze szkoły i złożyli im życzenia oraz obdarowali wszystkie dziewczyny bonem upoważniającym do zwolnienia z odpowiedzi, wybrania dowolnej zabawy na lekcji wychowania fizycznego czy innych atrakcji. Nasi panowie pamiętali tez o miłych niespodziankach dla koleżanek w klasach.

     • Szkolny Konkurs Recytatorski

     • „Proszę pana, proszę pana. Zaszła u nas  wielka zmiana…”, tak zaczyna się wiersz Jana Brzechwy pt. „Kłamczucha”. U nas w szkole,  nie zaszła żadna zmiana i podobnie jak w  ubiegłych latach, tak i w tym roku szkolnym 10 marca 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski  dla klas I – III.  Celem konkursu było rozbudzenie zamiłowania do recytowania poezji Jana Brzechwy wśród uczniów klas I -III oraz  kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka.


       Przy ocenie występów konkursowych zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny – strój, gest sceniczny.  Wśród recytowanych wierszy najczęściej pojawiały się: „Kłamczucha”, „Żuk”, „Ptasie smutki”, „Samochwała”. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Jury miało zatem „ciężki orzech do zgryzienia”.

      Podczas obrad jury, klasa 1a przedstawiła miniaturę sceniczną na podstawie wiersza „Ptasie plotki”, a klasa 1b piosenkę „Kaczka dziwaczka”. Śpiew Marcina Sokołowskiego i towarzyszącej mu grupie tanecznej, spodobał się wszystkim obecnym. Więc nic dziwnego, że po chwili przy czterokrotnym bisie solisty, bawili się wszyscy.

       Aż….. do momentu, gdy po długich obradach komisji konkursowej w składzie: pani dyrektor Małgorzata Mendyk, p. Adrianna Dąbrowska - Białas i uczennica klasy VIII a - wielokrotnej laureatki  konkursów recytatorskich i literackich -  Gabrieli  Kusz, udało się wyłonić zwycięzców. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Były również dwie nagrody specjalne – klocki Lego.

      Spotkaniu towarzyszyła radość i wiele pozytywnych emocji. A, tymczasem gratulujemy śmiałkom i zachęcamy innych uczniów, żeby poszli w ich ślady. Pamiętajcie, warto dzielić się pięknem polskiej poezji.

     • Dziękujemy za pomoc od serca

     • Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły zaangażowanych w zbiórkę pomocy rzeczowej dla Ukrainy. W ciągu zaledwie trzech dni otworzyliście serca i okazaliście bezinteresowną wielką pomoc dla potrzebujących. Mamy naszych uczniów sprawnie odbierały dary, segregowały je i pakowały według odpowiednich kategorii. Zebraliśmy ogromną ilość mleka w proszku, odżywek dla dzieci, pampersów oraz kosmetyków dedykowanych najmłodszym. Ta partia zbiórki trafiła 2 marca do strażaków OSP Blękwit. Następnie bezpośrednim transportem zawieziono to do Ukrainy, by w pierwszej kolejności ratować dzieci. 4 marca strażacy odebrali ze szkoły kolejne produkty m.in.: chemię przeznaczenia osobistego, środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, żywność o przedłużonym terminie ważności oraz słodycze. 5 marca kolejny transport ruszył do potrzebujących.
      Bardzo dziękujemy także druhom OSP Blękwit za sprawną i szybką współpracę oraz odebranie od nas zebranych rzeczy. Dzięki Wam dary trafiły bezpośrednio do Ukrainy, do konkretnych odbiorców. Chociaż w taki sposób mogliśmy wesprzeć Ukraińców w tym jakże trudnym dla nich czasie wojny. Liczymy na dalszą współpracę ze strażakami, a także Wasze zaangażowanie drodzy Rodzice i Uczniowie, ponieważ jeszcze nieraz przyjaciele z Ukrainy będą potrzebowali naszej pomocy.

     • Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

     • Wielkie poruszenie nastało w szkole już od godzin rannych w środę 9 lutego. Na korytarzach pojawiły się miejsca – stacje kolejowe. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani tego dnia wyruszyli w podróż do …. BIBLIOTEKI. Zanim jednak złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani mieli za zadanie w grupach – wagonikach odwiedzić wszystkie stacje i wykonać na nich różne zadania. Każdy zespół zbierał także fragmenty puzzli, które na koniec po złożeniu w całość utworzyły napis na kolorowych wagonikach pociągu. Uczniowie świetnie się bawili i z dużym zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania. Po dojechaniu do stacji końcowej – Biblioteki złożyli uroczyste przyrzeczenie a Pani dyrektor Małgorzata Mendyk i Pani wicedyrektor Joanna Schulz dokonały aktu pasowania na czytelnika. Nowi czytelnicy otrzymali także od bibliotekarza Pani Alicji Wincaszek pamiątkowe dyplomy i książki. Tego dnia pierwszoklasiści zapoznali się także zasadami korzystania z biblioteki i czytelni oraz wypożyczyli swoje pierwsze książki.

     • Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy

     • Te i inne słowa z wierszy znanych poetów i prozaików polskich wybrzmiały podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 1 marca 2022 roku z okazji Dnia Języka Ojczystego.

                  Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z klas IV – VIII. Każdy zaprezentował wybrany przez siebie utwór poetycki lub fragment prozy. Recytacje oceniała komisja w składzie: p. Dyrektor Małgorzata Mendyk, p. Katarzyna Królak i p. Anna Mazurek. Uczniowie mieli niełatwe zadanie, ponieważ należało tekst wygłosić z pamięci, zadbać o dykcję i odpowiednią interpretację oraz…opanować tremę!

                  Wyłoniono laureatów w kilku grupach wiekowych. Oto zwycięzcy konkursu:

      - klasy IV: Adam Przytuła I miejsce

                         Kamila Sakowicz II miejsce

                         Katarzyna Sieczkarek III miejsce

      - klasy V i VI: Alicja Wieczorkiewicz I miejsce

      - klasy VII-VIII: Leonia Walkowiak I miejsce

                         Zofia Królak II miejsce

                        Grzegorz Modrak i Karol Biela III miejsce

                  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureaci – nagrody książkowe, a pozostali – nagrody pocieszenia.

     • WALENTYNKI 2022

     • Samorząd Uczniowski włącza się do życzeń i pozdrowień i z tej okazji organizuje POCZTĘ WALENTYKOWĄ.

      Jeżeli chcesz przekazać komuś życzenia lub pozdrowienia, skorzystaj naszej internetowej skrzynki pocztowej- Jedynkowego Padletu.


      Wejdź na stronę:

      lub skorzystaj z kodu QR.

     • Podsumowanie semestru 2021/2022

     • Koniec pierwszego semestru to czas na podsumowanie ciężkiej i wytężonej pracy. Po feriach wróciły do sal szkolnych dzieci z  klas 1-4, i to nim panie Dyrektor już pierwszego dnia nowego semestru mogły wręczyć nagrody.  Duża grupa wyróżnionych uczniów Jedynki otrzymała dyplomy za wzorową postawę uczniowską i bardzo dobre wyniki w nauce. W tym semestrze najwyższą średnią i tytuł UCZNIA NA MEDAL zdobyli: Maja Poniecka, Lena Jankowska, Kamila Sakowicz, Dominik Wenzki i Nina Biela.

      Tytuł klasy na medal otrzymała klasa 4a.  Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w następnym semestrze.

     • Na ten świąteczny czas

     • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom Szkoły, a także Uczniom i Rodzicom.

      Niech nadchodzące święta będą dla Wszystkich wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego. Życzymy, aby każda chwila upłynęła w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu osób.

      Nowy Rok niech będzie czasem, w którym spełniają się życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole i najskrytsze marzenia noszone w głębi serca.

                                              Dyrekcja SP nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie

     • Serduszka dla Złotowian 2021

     • Tegoroczne Serduszka płynące z Jedynki są dla Was  wszystkich. …Kolędę na ten czas czas… przesyłamy życząc zdrowia, spokoju i spędzenia tych szczególnych dni z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Niech niesie miłość  tym, którzy są Wam szczególnie bliscy. Niech dotrze do wszystkich dając radość z Narodzin i nadzieję na lepsze dni.

      ZOBACZ, POSŁUCHAJ, PRZEŚLIJ...

  • Galeria zdjęć

    brak danych