• Najpiękniejszy list do dorosłych w sprawie ziemi

     • 31 maja 2021 r. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za konkurs na „Najpiękniejszy list do dorosłych w sprawie ziemi”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych, pouczających, kreatywnych prac. Najbardziej cieszy to, że troszczycie się o naszą planetę – Ziemię i zachęcacie do tego innych.

      Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!


      KLASY I

      1 miejsce:       Julia Jankowska

      2 miejsce:       Szymon Gozdek

      3 miejsce:       Aleksandra Szyca

      Wyróżnienie: Hubert Cybulski, Laura Miszkiewicz

      KLASY II

      1 miejsce:       Filip Kowalski

      2 miejsce:       Filip Kaczmarek

      3 miejsce:       Hanna Czujak

      Wyróżnienie: Natasza Majzon

      KLASY III

      1 miejsce:       Martyna Wiebskowska

      2 miejsce:       Lena Proń

      3 miejsce:       Mikołaj Walkowiak

      Wyróżnienie: Laura Manikowska, Maja Dąbrowska

      KLASY IV-VIII

      1 miejsce:       Jakub Hoffmann, kl. 4a

      2 miejsce:       Katarzyna Ściubeł, kl. 6b

      3 miejsce:       Małgorzata Miszkiewicz, kl. 6b

      Wyróżnienie: Zofia Królak kl. 6a, Dominika Górecka kl. 6a, Nina Schulz kl. 6c

     • Pasowanie na czytelnika

     • W środę 19 maja uczniowie klasy 1a i 1b zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to wydarzenie, na które dzieci  czekają z wielką niecierpliwością. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć krótkie przedstawienie pt. „Piraci na  książkolandii” przygotowanego przez koleżanki z klasy drugiej pod opieką bibliotekarza Alicji Wincaszek. Płynąc w świat książek wykazali się doskonałą znajomością bajek, baśni i wierszyków. Poznali prośby książek i zapoznali się z regulaminem biblioteki. Następnie złożyli  przyrzeczenie, po czym nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonały pani dyrektor Małgorzata Mendyk i pani wicedyrektor Joanna Schulz. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom, kolorową zakładkę do książki oraz książkę.       Ważnym momentem wizyty następnego dnia był samodzielny wybór i wypożyczenie pierwszej książki. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.

     • Wycieczka do lasu

     • 20 maja 2021r. klasa 3b wzięła udział w ciekawych zajęciach z leśnikiem. Pan Bartosz Sijka zabrał trzecioklasistów na spacer po złotowskim lesie. Uczniowie utrwalili warstwy lasu i nazwy występujących w nim roślin oraz zwierząt. Dzięki lornetkom mogli z bliska zobaczyć daniele, dziki, ptaki oraz ich gniazda. Podczas zajęć wysłuchali także koncert żab oraz śpiew ptaków. Na zakończenie wycieczki trzecioklasiści spożyli kiełbaski z ogniska i zmęczeni, ale niezwykle szczęśliwi wrócili do szkoły. To był udany dzień. ​​​​​​​

     • KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 1-3

     • 10 maja 2021r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Poezja Danuty Wawiłow". Był on skierowany do uczniów klas 1-3. Po trzech reprezentantów z każdej klasy recytowało wybrany przez siebie wiersz autorstwa Danuty Wawiłow. Podczas obrad jury uczestnicy poznali ciekawostki z życia autorki wierszy. Wysłuchali także piosenki "A jak będę dorosła" zaśpiewanej przez klasę 3b.

      Oto ostateczne wyniki:

      1 miejsce Laura Jabłońska

      2 miejsce Zuzanna Kosecka i Bartosz Czerwik

      3 miejsce Zuzanna Adler

      wyróżnienia: Helena Czosnowska i Urszula Wojciechowska

      Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz książki.

     • Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia to Dzień Ziemi. W związku z tym klasa 3b przygotowała film ilustrujący jak można dbać o Ziemię. Zachęcamy do oglądania.

      KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ, ABY OBEJRZEĆ FILM.

     • KONKURS

     • „NAJPIĘKNIEJSZY LIST DO DOROSŁYCH  W SPRAWIE ZIEMI”

      Napisz list do dorosłych, który ma zwrócić uwagę na współczesne problemy związane ze środowiskiem (np. śmiecenie, nieprawidłowa segregacja odpadów, nieracjonalne zużywanie wody, prądu, nadmierne stosowanie plastiku, zanieczyszczenia powietrza, wody itp.) i weź udział w konkursie.

      Poprawnie zaadresowane koperty należy wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki dostępnej przy bramce wejściowej do szkoły w terminie od 16.04.2021r. do 12.05.2021r.

     • MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MÓZGU

     • W dniach 17-19 marca w Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Złotowie obchodzono  Międzynarodowy Tydzień Mózgu. Pracownicy poradni przygotowali cykl zajęć dotyczących treningu koncentracji uwagi i pamięci, poznawania świata przez zmysły. Z oferty skorzystali także uczniowie naszej szkoły. 17 marca klasa 3b brała udział w warsztatach pt. "Gimnastyka usprawniająca myślenie", które prowadziła p. Kinga Gil. W dniu 18 marca  klasa 1a uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez p. Jadwigę Barycką i mogła poznać jakie zmysły odgrywają ważną rolę w naszym życiu. 19 marca natomiast uczniowie z klasy 1b brali udział w zajęciach "Trening mózgu- uwaga i koncentracja" organizowanych przez p. Karolinę Bajor.

     • Matematyczne sukcesy Tymona

     • Z dumą i radością dzielimy się z Wami informacją, że Tymon Ćwiszewski (uczeń klasy 7b)  został zakwalifikowany już do zawodów trzeciego stopnia XVI edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów.  20 marca 2021 r., w dniu 3. etapu zawodów wszyscy będziemy trzymać kciuki. Życzymy powodzenia.

     • Dla wszystkich Pań

     • Abyście były uśmiechnięte

      w dniu tak ważnego święta.

      Abyście mimo biegu lat,

      zawsze kochały cały świat.

      Abyście duchem młode były

      i z problemów nic sobie nie robiły. 

      Szczęścia, uśmiechu, dużo radości,

      spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,

      samych przyjemnych w Waszym życiu zdarzeń! 

      Szczęścia, uśmiechu, dużo radości,

      spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,

      samych przyjemnych w Waszym życiu zdarzeń! 
       

     • Przygody Kota Ciepłosława

     • Uczniowie klasy 3b od października 2020r. do marca 2021r. brali udział w programie edukacyjnym dla uczniów klas 1-3 pt. "Przygody Kota Ciepłosława". Razem z Kotem Ciepłosławem uczyli się o cieple, jego źródłach i sposobach oszczędzania. Wspólnie z PGE Energia Ciepła budowali świadomość ekologiczną. Tej edukacyjnej przygodzie towarzyszyli także Felka Kaloryfelka i Pstryczek Elektryczek. Po zdobyciu wiedzy uczniowie wykonali test on-line i sporządzili pracę konkursową- komiks o Kocie Ciepłosławie.

     • Cyfrowa Jedynka

     • Jedynka  otrzymała tablety  z Projektu Samorządu Województwa Wielkopolskiego ,,Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020" realizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Będą one dużym wsparciem w kształceniu kompetencji informatycznych naszych podopiecznych.

     • Pomoc psychologiczno - pedagogiczna


     • Obecna  sytuacja epidemiologiczna spowodowana COVID-19  stawia przed nami wszystkimi nowe wyzwania. Nowa rzeczywistość szkolna może być trudnym wyzwaniem dla niektórych osób.

      Pamiętajcie,  jeśli  będziecie potrzebowali naszej pomocy, możecie za pomocą dziennika Librus– zakładka wiadomość -  albo swoich rodziców czy wychowawców umówić się z nami na spotkanie w szkole w gabinecie. Wolicie telefonicznie albo przez Microsoft Teams, nie widzimy problemu, napiszcie do nas, umówimy się na rozmowę.

      Jesteśmy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00.

      Możecie też  korzystać z pomocy Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Złotowie, z którą współpracuje nasza szkoła.

      Dane kontaktowe do poradni:  telefon –(067) 263 21 03 lub 500 817 785

       e-mail: pppzlotow@interia.pl

                                                            pedagog i psycholog JEDYNKI

     • Czytam z klasą...

     • Klasa 3b w roku szkolnym 2020/2021 realizuje projekt edukacyjny pt. "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Projekt wspiera rozwój czytelnictwa oraz działania ekologiczne. Składa się on z trzech modułów. Realizując każdy moduł uczniowie czytają lekturę i wykonują różne zadania. W module drugim trzecioklasiści tworzyli EKO bałwanki oraz wzięli udział w pokazie mody "Zimowe EKO kreacje". Kreatywność uczniów i rodziców była bardzo duża co pokazują zdjęcia. 

     • Klasa na medal

     • Z dumą informujemy, że najwyższa średnia klasy w tym semestrze wyniosła 5,37.

       Uzyskała ją  klasa

      czwarta "a".

      Wszystkim uczniom tej klasy, którzy ciężko pracowali na ten wynik, GRATULUJEMY.

     • Uczniowie na medal

     • Przez cały rok szkolny nasi uczniowie wkładają dużo wysiłku, aby zdobyć najwyższe oceny w nauce i zachowaniu. Z wielką dumą prezentujemy wyniki najlepszych z nich. 

      Oto nasi 

      UCZNIOWIE NA MEDAL.

     • MATEMATYKA DLA SMYKA

     • W naszej szkole od października 2020r. odbywa się kółko matematyczne "MATEMATYKA DLA SMYKA". Biorą w nim udział uzdolnieni matematycznie uczniowie klas drugich i trzecich. Zajęcia realizowane są z funduszy projektowych, które otrzymaliśmy od Fundacji mBanku. Realizowane są na nich treści rozwijające zainteresowania i zdolności matematyczne, w odniesieniu do praktyki i życia codziennego. Stosowane są różne formy i metody pracy. Zajęcia prowadzone są przez panie: Halinę Grajczak i Anitę Ślawską.

     • Serduszka dla Złotowian

     • Kochani.  W tym jak zawsze pięknym, ale tym razem i wyjątkowo trudnym czasie, chcielibyśmy życzyć Wam, żebyście nie rezygnowali ze swoich planów, marzeń, ambicji, relacji...

      W tym roku nie możemy zobaczyć się na koncercie, ale i my nie rezygnujemy – wysyłamy nasze Serduszka dla Złotowian każdemu z Was.

      Mamy nadzieję, że za rok hala koncertowa znów wypełni się po brzegi i będziemy mogli wspólnie kolędować, ale póki co, przyjmijcie nas na ekranach swoich komputerów, telefonów i tabletów.

      Cudownych Świąt – mimo wszystko.

     • Jedynkowe życzenia

     • Nasi uczniowie odpowiedzieli na list. P. Dyrektor wspaniałymi życzeniami. W różnej formie przesłali  życzenia dzieląc się miłością i radością tego magicznego święta. Niech te słowa, kartki, kolędy i pastorałki sprawią radość, podniosą na duchu, pozwolą poczuć niesamowity nastrój ŚWIĄT.