• Ubezpieczenie dziecka

     • Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 Szkoła nie będzie pośredniczyć w ubezpieczaniu uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych, z wyjątkiem sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną lub wypoczynek za granicą. Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców. Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora szkoły do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. To rodzice rozstrzygają, czy należy w szkole ubezpieczyć dziecko i od nich zależy przyjęty sposób procedowania wyboru ubezpieczyciela oraz wybór oferty.

      Oto propozycje:​​​​

     • Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

     • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

      W załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji w szkołach i placówkach.

     • Wspaniałych wakacji 2021!

     • Zakończył się  rok ciężkiej pracy, a w tym roku wyjątkowo trudnej , biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie nadeszły długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli.

      Na te letnie, słoneczne dni  życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego dnia i z każdej przeżytej przygody.  Wierzymy, że po tych dwóch miesiącach spotkamy się wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym 2021/2022.

      Życzymy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

     • Siatkarki z Jedynki

     • 21.06.2021r w „Zielonej klasie” Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie trener Mirosław Głyżewski w obecności pani wicedyrektor szkoły Joanny Szchulz dokonał podsumowania rocznych zmagań w mini siatkówce dziewcząt. Pierwszy turniej z cyklu „Liga Mistrzów” odbył się we wrześniu 2020r ostatni w czerwcu 2021r. Łącznie rozegrano osiem comiesięcznych turniejów w których rywalizowało 14 zawodniczek z klas VI. Łącznie każda zawodniczka rozegrała 80 pięcio minutowych spotkań. Ogromne słowa uznania należą się wszystkim młodym siatkarkom, które pomimo bardzo trudnego roku szkolnego trenowały i doskonaliły swoje umiejętności siatkarskie. W bezpośredniej rywalizacji najwięcej punktów (82) zdobyła Julia Skrentna zajmując I miejsce, II miejsce (79) punktów miała Julia Kowalska a III miejsce z dorobkiem (75) punktów Katarzyna Ściubeł na kolejnych miejscach uplasowały się: Magdalena Nowak, Julia Zawinowska, Agata Nowak, Aleksandra Chudzińska, Klaudia Kwaśniewska, Martyna Klóska, Aleksandra Megger, Nina Schulz, Małgorzata Miszkiewicz, Iga Mańkus i Zofia Królak. Wszystkie dziewczęta z rąk pani dyrektor odebrały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na zakończenie cały zespół wraz z trenerem miło spędzili wolny czas w pizzerii Millenium. Kolejne zmagania już w roku szkolnym 2021/2022. 

      Niedługo przed młodymi siatkarkami zgrupowanie siatkarskie, które odbędzie się w dniach 03-10.07.2021r. w przepięknej nadmorskiej miejscowości Puck. 

     • MATEMATYKA DLA SMYKA

     • Dzięki Fundacji mBanku w roku szkolnym 2020/2021 mogliśmy pobudzić ciekawość poznawczą i rozwinąć myślenie matematyczne uczniów. Ze środków uzyskanych na prowadzenie projektu odbywało się bowiem kółko matematyczne "MATEMATYKA DLA SMYKA". Skierowane ono było do czterdziestu uczniów klas drugich i trzecich wykazujących zainteresowania matematyczne.  Stosowano zróżnicowane, nowoczesne formy i metody pracy. Podsumowaniem projektu był turniej matematyczny „Z matematyką na wesoło” oraz szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich. Wyłoniono w nim szkolnych mistrzów matematyki. Oto ostateczna  klasyfikacja. Klasy drugie:

      I miejsce- Agata Błaszkowska, Maria Bokowska, Zuzanna Kosecka, Jan Hernik

      II miejsce- Alicja Kaszewska

      III miejsce- Joanna Pióro

      Klasy trzecie:

      I miejsce- Adam Przytuła

      II miejsce- Łukasz Kabatek, Jan Dobak

      III miejsce- Igor Mrozik

      Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom projektu. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności przyczynią się do dalszych postępów uczniów w nauce z zakresu edukacji matematycznej. Projekt realizowany był  przez panie: Halinę Grajczak i Anitę Ślawską.

     • Cała Polska Czyta Dzieciom

     • W środę 16 czerwca uczniowie z klasy 3b zabrali swoich młodszych kolegów w świat bajek, baśni i wierszy w ramach akcji czytelniczej Cała Polska Czyta Dzieciom.

      Została specjalnie na ten dzień przygotowana skrzynia skarbów, w której znajdowały się różne przedmioty. Zadaniem pierwszoklasistów było wylosowanie jednego z nich a następnie odgadniecie z jaką bajką lub wierszem kojarzy się dany przedmiot. Po odgadnięciu mogli wysłuchać tekstu pięknie czytanego przez starsze koleżanki i kolegę: Laurę Jabłońską, Julię Poklękowską, Katarzynę Sieczkarek, Katarzynę Piekut, Natana Żarka. Na koniec każdy otrzymał naklejkę promującą akcje oraz zakładkę do książki. Nad całością czuwały panie Anita Ślawska i Alicja Wincaszek.

     • Olimpiada Wiedzy Archimedes-Lingua.Plus

     • Znajomość języka angielskiego jest niezbędnym elementem życia we współczesnym świecie. Aby uaktywnić naszych uczniów w tym zakresie, zachęciliśmy ich do wzięcia udziału  w olimpijskiej rywalizacji w celu podnoszenia ich językowych umiejętności. W dniach 5-7 maja 2021 roku uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes-Lingua.Plus z języka angielskiego. W konkursie wzięło udział aż 84 uczniów naszej szkoły. 10 czerwca 2021 roku odbyło się wręczenie  nagród i dyplomów. Najwyższy maksymalny wynik w konkursie uzyskały dwie uczennice:

      Helena Starak - Laureatka I stopnia z wyróżnieniem

      Katarzyna Skrzypa - Laureatka  I stopnia z wyróżnieniem 

      WYNIKI KONKURSU:

      KLASY 4

      Lena Jankowska  - Laureatka II stopnia

      Miłosz Bojanowski  - Laureat III stopnia

      Szymon Kufel  - Laureat III stopnia

      Adam Klóska  - Laureat IV stopnia

      KLASY 6

      Jan Czerwik - Laureat I stopnia

      Mikołaj Kuśta - Laureat I stopnia

      Błażej Grochowski - Laureat II stopnia

      Zuzanna Kot  - Laureatka II stopnia

      Olaf Bochniak - Laureat III stopnia

      Aleksander Augustyn - Laureat V stopnia

      Aleksandra Chełminiak – Laureatka V stopnia

      Natalia Piosik - Laureatka V stopnia

      Hubert Reczkowski - Laureat V stopnia

      KLASY 7

      Natasza Andruszko - Laureatka I stopnia

      Amir Bruski  - Laureat I stopnia

      Antoni Kołodziej - Laureat I stopnia

      Martyna Stachyra  - Laureatka I stopnia

      Natalia Chudzińska - Laureatka II stopnia

      Niokodem Labus  - Laureat II stopnia

      Gabriela Kusz – Laureatka III stopnia

      Kamil Przymuszała  - Laureat IV stopnia

      Martyna Szewczuk  – Laureatka IV stopnia

      Jan Siciński  - Laureat V stopnia

      Maria Zamczyk   - Laureatka V stopnia

      KLASY 8

      Franciszek Kucharz   - Laureat I stopnia

      Laura Ziach  - Laureatka I stopnia

      Julia Górzewska - Laureatka II stopnia

      Wojciech  Misztal - Laureat III stopnia

      Leszek Leszczyński   - Laureat IV stopnia

      Aleksandra Walkowiak  – Laureatka V stopnia

      Adam Zachęć  - Laureat V stopnia

      Serdecznie wszystkim uczniom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach !!! ​​​​​​​

     • Najpiękniejszy list do dorosłych w sprawie ziemi

     • 31 maja 2021 r. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za konkurs na „Najpiękniejszy list do dorosłych w sprawie ziemi”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych, pouczających, kreatywnych prac. Najbardziej cieszy to, że troszczycie się o naszą planetę – Ziemię i zachęcacie do tego innych.

      Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!


      KLASY I

      1 miejsce:       Julia Jankowska

      2 miejsce:       Szymon Gozdek

      3 miejsce:       Aleksandra Szyca

      Wyróżnienie: Hubert Cybulski, Laura Miszkiewicz

      KLASY II

      1 miejsce:       Filip Kowalski

      2 miejsce:       Filip Kaczmarek

      3 miejsce:       Hanna Czujak

      Wyróżnienie: Natasza Majzon

      KLASY III

      1 miejsce:       Martyna Wiebskowska

      2 miejsce:       Lena Proń

      3 miejsce:       Mikołaj Walkowiak

      Wyróżnienie: Laura Manikowska, Maja Dąbrowska

      KLASY IV-VIII

      1 miejsce:       Jakub Hoffmann, kl. 4a

      2 miejsce:       Katarzyna Ściubeł, kl. 6b

      3 miejsce:       Małgorzata Miszkiewicz, kl. 6b

      Wyróżnienie: Zofia Królak kl. 6a, Dominika Górecka kl. 6a, Nina Schulz kl. 6c

     • Pasowanie na czytelnika

     • W środę 19 maja uczniowie klasy 1a i 1b zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to wydarzenie, na które dzieci  czekają z wielką niecierpliwością. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć krótkie przedstawienie pt. „Piraci na  książkolandii” przygotowanego przez koleżanki z klasy drugiej pod opieką bibliotekarza Alicji Wincaszek. Płynąc w świat książek wykazali się doskonałą znajomością bajek, baśni i wierszyków. Poznali prośby książek i zapoznali się z regulaminem biblioteki. Następnie złożyli  przyrzeczenie, po czym nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonały pani dyrektor Małgorzata Mendyk i pani wicedyrektor Joanna Schulz. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom, kolorową zakładkę do książki oraz książkę.       Ważnym momentem wizyty następnego dnia był samodzielny wybór i wypożyczenie pierwszej książki. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.

     • Wycieczka do lasu

     • 20 maja 2021r. klasa 3b wzięła udział w ciekawych zajęciach z leśnikiem. Pan Bartosz Sijka zabrał trzecioklasistów na spacer po złotowskim lesie. Uczniowie utrwalili warstwy lasu i nazwy występujących w nim roślin oraz zwierząt. Dzięki lornetkom mogli z bliska zobaczyć daniele, dziki, ptaki oraz ich gniazda. Podczas zajęć wysłuchali także koncert żab oraz śpiew ptaków. Na zakończenie wycieczki trzecioklasiści spożyli kiełbaski z ogniska i zmęczeni, ale niezwykle szczęśliwi wrócili do szkoły. To był udany dzień. ​​​​​​​

     • KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 1-3

     • 10 maja 2021r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Poezja Danuty Wawiłow". Był on skierowany do uczniów klas 1-3. Po trzech reprezentantów z każdej klasy recytowało wybrany przez siebie wiersz autorstwa Danuty Wawiłow. Podczas obrad jury uczestnicy poznali ciekawostki z życia autorki wierszy. Wysłuchali także piosenki "A jak będę dorosła" zaśpiewanej przez klasę 3b.

      Oto ostateczne wyniki:

      1 miejsce Laura Jabłońska

      2 miejsce Zuzanna Kosecka i Bartosz Czerwik

      3 miejsce Zuzanna Adler

      wyróżnienia: Helena Czosnowska i Urszula Wojciechowska

      Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz książki.

     • Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia to Dzień Ziemi. W związku z tym klasa 3b przygotowała film ilustrujący jak można dbać o Ziemię. Zachęcamy do oglądania.

      KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ, ABY OBEJRZEĆ FILM.

     • KONKURS

     • „NAJPIĘKNIEJSZY LIST DO DOROSŁYCH  W SPRAWIE ZIEMI”

      Napisz list do dorosłych, który ma zwrócić uwagę na współczesne problemy związane ze środowiskiem (np. śmiecenie, nieprawidłowa segregacja odpadów, nieracjonalne zużywanie wody, prądu, nadmierne stosowanie plastiku, zanieczyszczenia powietrza, wody itp.) i weź udział w konkursie.

      Poprawnie zaadresowane koperty należy wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki dostępnej przy bramce wejściowej do szkoły w terminie od 16.04.2021r. do 12.05.2021r.

     • MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MÓZGU

     • W dniach 17-19 marca w Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Złotowie obchodzono  Międzynarodowy Tydzień Mózgu. Pracownicy poradni przygotowali cykl zajęć dotyczących treningu koncentracji uwagi i pamięci, poznawania świata przez zmysły. Z oferty skorzystali także uczniowie naszej szkoły. 17 marca klasa 3b brała udział w warsztatach pt. "Gimnastyka usprawniająca myślenie", które prowadziła p. Kinga Gil. W dniu 18 marca  klasa 1a uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez p. Jadwigę Barycką i mogła poznać jakie zmysły odgrywają ważną rolę w naszym życiu. 19 marca natomiast uczniowie z klasy 1b brali udział w zajęciach "Trening mózgu- uwaga i koncentracja" organizowanych przez p. Karolinę Bajor.

     • Matematyczne sukcesy Tymona

     • Z dumą i radością dzielimy się z Wami informacją, że Tymon Ćwiszewski (uczeń klasy 7b)  został zakwalifikowany już do zawodów trzeciego stopnia XVI edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów.  20 marca 2021 r., w dniu 3. etapu zawodów wszyscy będziemy trzymać kciuki. Życzymy powodzenia.

     • Dla wszystkich Pań

     • Abyście były uśmiechnięte

      w dniu tak ważnego święta.

      Abyście mimo biegu lat,

      zawsze kochały cały świat.

      Abyście duchem młode były

      i z problemów nic sobie nie robiły. 

      Szczęścia, uśmiechu, dużo radości,

      spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,

      samych przyjemnych w Waszym życiu zdarzeń! 

      Szczęścia, uśmiechu, dużo radości,

      spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,

      samych przyjemnych w Waszym życiu zdarzeń! 
       

     • Przygody Kota Ciepłosława

     • Uczniowie klasy 3b od października 2020r. do marca 2021r. brali udział w programie edukacyjnym dla uczniów klas 1-3 pt. "Przygody Kota Ciepłosława". Razem z Kotem Ciepłosławem uczyli się o cieple, jego źródłach i sposobach oszczędzania. Wspólnie z PGE Energia Ciepła budowali świadomość ekologiczną. Tej edukacyjnej przygodzie towarzyszyli także Felka Kaloryfelka i Pstryczek Elektryczek. Po zdobyciu wiedzy uczniowie wykonali test on-line i sporządzili pracę konkursową- komiks o Kocie Ciepłosławie.

     • Cyfrowa Jedynka

     • Jedynka  otrzymała tablety  z Projektu Samorządu Województwa Wielkopolskiego ,,Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020" realizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Będą one dużym wsparciem w kształceniu kompetencji informatycznych naszych podopiecznych.

     • Pomoc psychologiczno - pedagogiczna


     • Obecna  sytuacja epidemiologiczna spowodowana COVID-19  stawia przed nami wszystkimi nowe wyzwania. Nowa rzeczywistość szkolna może być trudnym wyzwaniem dla niektórych osób.

      Pamiętajcie,  jeśli  będziecie potrzebowali naszej pomocy, możecie za pomocą dziennika Librus– zakładka wiadomość -  albo swoich rodziców czy wychowawców umówić się z nami na spotkanie w szkole w gabinecie. Wolicie telefonicznie albo przez Microsoft Teams, nie widzimy problemu, napiszcie do nas, umówimy się na rozmowę.

      Jesteśmy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00.

      Możecie też  korzystać z pomocy Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Złotowie, z którą współpracuje nasza szkoła.

      Dane kontaktowe do poradni:  telefon –(067) 263 21 03 lub 500 817 785

       e-mail: pppzlotow@interia.pl

                                                            pedagog i psycholog JEDYNKI

  • Galeria zdjęć

    brak danych