• Szkolny Konkurs Recytatorski

• Młodzi miłośnicy literatury ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica  dnia 25 stycznia br. spotkali się w  bibliotece, by wziąć udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII w dwóch kategoriach wiekowych. Wybrali bardzo różnorodny repertuar: zarówno poezję, jak i prozę, utwory o charakterze podniosłym i poważnym, a także teksty wesołe i żartobliwe. Zaprezentowały się różne „ziółka” i „samochwały”, opowiedziano dramatyczne dzieje Pawła i Gawła oraz roztańczonych Michałów, pojawiły się zwierzęce historie wilczków, czapli, korników i moli, a na końcu - dzięki deklamacjom ósmoklasistów - zrobiło się lirycznie i romantycznie…

Podsumowując powtórzymy za poetką – „nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy” – drugiego takiego konkursu nie będzie!

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

• w kategorii klas IV-VI

Urszula Wojciechowska z IV b - I miejsce

Helena Czosnowska  z IV a -  II miejsce

Adam Przytuła z V b – III miejsce

Kamila Sakowicz z V a – wyróżnienie

Maria Bokowska z IV b – wyróżnienie

• w kategorii klas VII-VIII

Leonia Walkowiak  z 8 b – I miejsce

Maciej Nowakowski z 8 e – I miejsce

Dominika Górecka z 8 a – wyróżnienie

Jan Czerwik z 8 e – wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy !

• Uczniowie Jedynki czytają po angielsku

• W poniedziałek 16 stycznia odbył się finał Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim w klasach I-III. Komisja w składzie : p. Joanna Tyranowicz, p. Małgorzata Lubina i p. Danuta Wegner-Górzewska wyłoniła najlepszych.

Miejsce I zajął Bartosz Czerwik z klasy IIIb, miejsce II- Krystyna Plak z klasy Ib, miejsce III- Kajetan Drąg z klasy IIIb. Wyróżniono Alicję Chuchrak z lasy IIb i Emilię Karasińską z klasy Ic.

Klasy IV-VI

I miejsce             Karina Konowałek

II mejsce             Joanna Pióro

III miejsce           Jonasz Pazio

Wyróżnienia      Urszula Wojciechowska kl. IVb

Szymon Kufel kl. VIb

Klasy VII-VIII

I miejsce              Mikołaj Kuśta kl. VIIIc

II miejsce            Aleksandra Chełminiak kl. VIIIc

III miejsce           Błażej Grochowski kl. VIIIa

Wyróżnienie      Maria jesion kl. VIIa

• Spotkania wigilijne

• 22 grudnia, tuż przed przerwą świąteczną nasi uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w klasach podczas spotkań wigilijnych. Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy, a pod choinką prezenty. Naszym młodszym podopiecznym Mikołaj dostarczył prezenty osobiście. Uczniowie pięknie udekorowali sale lekcyjne. Wszyscy w duchu świąt dzielili się opłatkiem  i składali sobie życzenia. W szkole roznosiły się dźwięki najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

• Nagrodzona choinka

• Klasa 5a wzięła udział w świątecznym konkursie i otrzymała za wykonaną z odpadów choinkę jedną z głównych nagród. Dziękujemy Novago Złotów za nagrodę w konkursie na recyklingową ozdobę świąteczną

• Piernikowe cuda i dziwy

• Pierniki to symbol pomyślności,  dostatku. Ponieważ składniki były kosztowne, świadczyły o bogactwie rodziny. Na warsztatach pieczenia pierników  była klasa Ia w restauracji Folklor w Jastrowiu. Co tam się działo? Wałkowanie ciasta, wycinanie przy użyciu foremek różnorodnych kształtów, lukrowanie i ozdabianie kolorowymi posypkami. Na koniec była chwila zabawy. Do domu dzieci wróciły z torebką przepysznych pierników.