• Ceramiczne arcydzieła

• Nowa galeria Ceramiczne arcydzieła została dodana do albumu fotograficznego

Pierwsze arcydzieła z ceramiki już powstały! Teraz tylko wysuszenie prac, wypalanie, a następnie szkliwienie. Bardzo dziękujemy za tak fascynujące warsztaty Pani @Edyta Wieleba-Matyśniak @ArtE Pracownia Rękodzieła Artystycznego i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

• Jedynkowe Andrzejki

• Nowa galeria Jedynkowe Andrzejki została dodana do albumu fotograficznego

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasi uczniowie również chcieli zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co ich czeka. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą dzieciaki jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom.

• Jedynkowy Dzień Pluszowego Misia

• Nowa galeria Jedynkowy Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

25 listopada uczniowie Jedynki uczcili urodziny Pluszowego Misia. Były różne zabawy, dekorowanie ciasteczek w kształcie misiów, tworzenie misiów na kanapkach i jeszcze wiele innych pomysłów. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wszystkie zadowolone MISIE wróciły do swoich domów.

• Tradycyjna sałatka

• Nowa galeria Tradycyjna sałatka została dodana do albumu fotograficznego

• Miejski Konkurs Plastyczny „Barwy Jesieni”

• Nowa galeria Miejski Konkurs Plastyczny „Barwy Jesieni” została dodana do albumu fotograficznego

Sześcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w dniu 23 listopada 2023 roku w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. „Barwy Jesieni”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje plastyczne talenty. Sukcesem okazały się prace Filipa Proń z klasy 3a, który zdobył 1 miejsce oraz Leny Pachciarek, która zdobyła 2 miejsce. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Jeszcze raz gratulujemy naszym laureatom.

• Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów

• Nowa galeria Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów została dodana do albumu fotograficznego

Klasy 2b i 2c oraz 2a i 3b wybrały się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Poznaniu, by poczuć magię świąt i przeżyć świąteczne przygody poszukując pewnej zguby. Dzieci pomagały Elfom zbierać nutki i stworzyć świąteczną melodię, którą zaprezentowały podczas wizyty u Świętego Mikołaja. Na zakończenie wykonały świąteczne świeczki. Niezapomnianie wrażenia przywiozły ze sobą do Złotowa.

• Maraton Pływacki

• Nowa galeria Maraton Pływacki została dodana do albumu fotograficznego

Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Maratonie Pływackim na złotowskiej Lagunie. Dziewięcioosobowa drużyna miała do pokonania dystans 1000 m - nasi uczniowie wykonali swoje zadanie na medal. Udział wzięli: Julka Zamczyk i Amelia Marciniak kl. 1A, Hugo Piszke kl. 2B, Bartek Czerwik i Igor Gwizdowski kl.4B, Tymoteusz Manikowski kl. 4A, Ula Wojciechowska kl.5B, Brajan Starszewski kl. 5A oraz Alan Nerlich kl.8A. Gratulujemy naszym pływakom.