• Tenisistki stołowe na podium

• Nowa galeria Tenisistki stołowe na podium została dodana do albumu fotograficznego

Po udanym występie w zawodach powiatowych drużyna w składzie Zuzanna Adler i Zuzanna Kosecka wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju rejonowym, który odbył się 07.12.2023r. w Lubaszu. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów z Rejonu Pilskiego a stawką był awans dwóch najlepszych drużyn na zawody wojewódzkie. W tym doborowym towarzystwie znakomicie zaprezentowały się młode tenisistki stołowe reprezentujące naszą szkołę, które po rozegraniu pięciu spotkań ostatecznie uplasowały się na trzecim miejscu, ulegając jedynie zespołom z SP3 Złotów oraz gospodyniom turnieju-zespołowi z Lubasza. Gratulacje dla dziewcząt oraz trenerów złotowskiej sekcji tenisa stołowego, gdzie na co dzień dziewczęta doskonałą swoje umiejętności.

• Sałatka makaronowa

• Nowa galeria Sałatka makaronowa została dodana do albumu fotograficznego

To już kolejne nasze kulinarne spotkanie, tym razem robiliśmy sałatkę makaronową. Wszystkim smakowała, niektórzy nawet mieli dokładkę.

• Uzdolniona Lena

• Nowa galeria Uzdolniona Lena została dodana do albumu fotograficznego

Lena Wójcicka z klasy 8a to niezwykle utalentowana młoda osoba. Jej śpiewem zachwycają się członkowie jury na wielu konkursach, w których bierze udział, w tym piosenki obcojęzycznej. Zajmuje w nich najwyższe noty. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej uczennicy.

• Zapiekanki

• Nowa galeria Zapiekanki została dodana do albumu fotograficznego

#laboratoriaprzyszlosci Tym razem na warsztatach kulinarnych mieliśmy ochotę na zapiekanki. Pyszne i pieczyste szybko wylądowały w naszych brzuchach.

• Pierś z kurczaka

• Nowa galeria Pierś z kurczaka została dodana do albumu fotograficznego

#laboratoriaprzyszlosci Dzisiejsze kulinarne smakołyki to pierś z kurczaka rodem z KFC z aromatycznym sosem tysiąca wysp. A na deser słodkie pieguski z czekoladą!

• Wycieczka do Osieka - zwyczaje Andrzejkowe

• Nowa galeria Wycieczka do Osieka - zwyczaje Andrzejkowe została dodana do albumu fotograficznego

W czwartek 30.11 klasy 4a i 4b wybrały się do Osieka, by wziąć udział w imprezie edukacyjnej na temat dawnych zwyczajów związanych z Andrzejkami. Uczniowie obserwowalim.in jak dawniej wypiekano pierniczki „Katarzynki”, wróżyli z lanego wosku i ołowiu, poznali moc ziół i wróżb z nich płynących. Poznali tajniki pracy pszczelarza, obserwowali wyrób świec oraz mogli własnoręcznie „drzeć” pierze. Zobaczyli jak dawniej młócono zboże, a także dowiedzieli się jak wyglądała praca w młynie. Była to bardzo pouczająca wycieczka.