• Mistrzynie Powiatu Złotowskiego z Jedynki

• Nowa galeria Mistrzynie Powiatu Złotowskiego z Jedynki została dodana do albumu fotograficznego

Kolejny duży sukces młodych szczypiornistek Naszej szkoły. Podczas rozgrywek o Mistrzostwo Powiatu Złotowskiego bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki SP1 Złotów zwyciężając swoje wszystkie spotkania. Zawody odbyły się w hali sportowej SP3 w Złotowie 09.02.2024r. Tak więc powiat złotowski w kategorii klas V-VI Dziewcząt reprezentować będą zawodniczki SP1 Złotów. Gratulacje i trzymamy kciuki na zawodach rejonowych. Klasyfikacja końcowa turnieju: I miejsce SP 1, II miejsce SP 3, III miejsce SP Święta, IV miejsce SP Kleszczyna. Gratulacje dla naszych MISTRZYŃ.

• Walentynki Jedynki z Samorządem Uczniowskim

• Nowa galeria Walentynki Jedynki z Samorządem Uczniowskim została dodana do albumu fotograficznego

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram imprez i uroczystości organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Tym razem postanowiliśmy świętować go trochę wcześniej , ponieważ 14 lutego będziemy już wypoczywać na feriach. W czwartek, 8 lutego można było spotkać w szkole cudownych kupidynów. Po cichu snuli się oni korytarzami , przygotowując łuki i strzały do rozsiewania sympatii i miłości wśród napotykanych osób. Zaglądali do poszczególnych sal lekcyjnych, ofiarowując kolegom i koleżankom serduszka z imionami bohaterów bajek, książek, filmów lub znanych sportowców i piosenkarzy. Zadaniem uczniów było znaleźć podczas przerwy osobę z serduszkiem związaną z daną postacią. Pierwsze 20 par z klas 1-3 oraz z klas 4-8 mogło liczyć na słodki upominek . Tym razem były to pączki, bo powiązaliśmy walentynki z Tłustym Czwartkiem. Pomysł Samorządu Uczniowskiego okazał się strzałem w 10 i był czasem do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła i dobrej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Tłusty czwartek

• Nowa galeria Tłusty czwartek została dodana do albumu fotograficznego

Zgodnie z tradycją, w ostatni czwartek przed Wielkim Postem można bezkarnie kosztować pączków i innych słodkości. Dzięki temu, zgodnie z przesądem, każdy może liczyć na pomyślność przez resztę roku. Co ciekawe, do Polski tłusty czwartek dotarł dopiero w XVI wieku i był obchodzony jedynie w dużych miastach. Dziś to święto obchodzi każdy. Pani Ada i Pani Kinga przygotowały z tej okazji fotobudkę,w której każdy może sobie zrobić słodkie zdjęcie.