Aktualności
- liczba odwiedzin: 87806
Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty
- 22
Siatkarki z Jedynki
21.06.2021r w „Zielonej klasie” Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie trener Mirosław Głyżewski w obecności pani wicedyrektor szkoły Joanny Szchulz dokonał podsumowania rocznych zmagań w mini siatkówce dziewcząt. Pierwszy turniej z cyklu „Liga Mistrzów” odbył się we wrześniu 2020r ostatni w czerwcu 2021r. Łącznie rozegrano osiem comiesięcznych turniejów w których rywalizowało 14 zawodniczek z klas VI. Łącznie każda zawodniczka rozegrała 80 pięcio minutowych spotkań. Ogromne słowa uznania należą się wszystkim młodym siatkarkom, które pomimo bardzo trudnego roku szkolnego trenowały i doskonaliły swoje umiejętności siatkarskie. W bezpośredniej rywalizacji najwięcej punktów (82) zdobyła Julia Skrentna zajmując I miejsce, II miejsce (79) punktów miała Julia Kowalska a III miejsce z dorobkiem (75) punktów Katarzyna Ściubeł na kolejnych miejscach uplasowały się: Magdalena Nowak, Julia Zawinowska, Agata Nowak, Aleksandra Chudzińska, Klaudia Kwaśniewska, Martyna Klóska, Aleksandra Megger, Nina Schulz, Małgorzata Miszkiewicz, Iga Mańkus i Zofia Królak. Wszystkie dziewczęta z rąk pani dyrektor odebrały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na zakończenie cały zespół wraz z trenerem miło spędzili wolny czas w pizzerii Millenium. Kolejne zmagania już w roku szkolnym 2021/2022.
Niedługo przed młodymi siatkarkami zgrupowanie siatkarskie, które odbędzie się w dniach 03-10.07.2021r. w przepięknej nadmorskiej miejscowości Puck.
25
MATEMATYKA DLA SMYKA
Dzięki Fundacji mBanku w roku szkolnym 2020/2021 mogliśmy pobudzić ciekawość poznawczą i rozwinąć myślenie matematyczne uczniów. Ze środków uzyskanych na prowadzenie projektu odbywało się bowiem kółko matematyczne "MATEMATYKA DLA SMYKA". Skierowane ono było do czterdziestu uczniów klas drugich i trzecich wykazujących zainteresowania matematyczne. Stosowano zróżnicowane, nowoczesne formy i metody pracy. Podsumowaniem projektu był turniej matematyczny „Z matematyką na wesoło” oraz szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich. Wyłoniono w nim szkolnych mistrzów matematyki. Oto ostateczna klasyfikacja. Klasy drugie:
I miejsce- Agata Błaszkowska, Maria Bokowska, Zuzanna Kosecka, Jan Hernik
II miejsce- Alicja Kaszewska
III miejsce- Joanna Pióro
Klasy trzecie:
I miejsce- Adam Przytuła
II miejsce- Łukasz Kabatek, Jan Dobak
III miejsce- Igor Mrozik
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom projektu. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności przyczynią się do dalszych postępów uczniów w nauce z zakresu edukacji matematycznej. Projekt realizowany był przez panie: Halinę Grajczak i Anitę Ślawską.
12
Cała Polska Czyta Dzieciom
W środę 16 czerwca uczniowie z klasy 3b zabrali swoich młodszych kolegów w świat bajek, baśni i wierszy w ramach akcji czytelniczej Cała Polska Czyta Dzieciom.
Została specjalnie na ten dzień przygotowana skrzynia skarbów, w której znajdowały się różne przedmioty. Zadaniem pierwszoklasistów było wylosowanie jednego z nich a następnie odgadniecie z jaką bajką lub wierszem kojarzy się dany przedmiot. Po odgadnięciu mogli wysłuchać tekstu pięknie czytanego przez starsze koleżanki i kolegę: Laurę Jabłońską, Julię Poklękowską, Katarzynę Sieczkarek, Katarzynę Piekut, Natana Żarka. Na koniec każdy otrzymał naklejkę promującą akcje oraz zakładkę do książki. Nad całością czuwały panie Anita Ślawska i Alicja Wincaszek.
3
Olimpiada Wiedzy Archimedes-Lingua.Plus
Znajomość języka angielskiego jest niezbędnym elementem życia we współczesnym świecie. Aby uaktywnić naszych uczniów w tym zakresie, zachęciliśmy ich do wzięcia udziału w olimpijskiej rywalizacji w celu podnoszenia ich językowych umiejętności. W dniach 5-7 maja 2021 roku uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes-Lingua.Plus z języka angielskiego. W konkursie wzięło udział aż 84 uczniów naszej szkoły. 10 czerwca 2021 roku odbyło się wręczenie nagród i dyplomów. Najwyższy maksymalny wynik w konkursie uzyskały dwie uczennice:
Helena Starak - Laureatka I stopnia z wyróżnieniem
Katarzyna Skrzypa - Laureatka I stopnia z wyróżnieniem
WYNIKI KONKURSU:
KLASY 4
Lena Jankowska - Laureatka II stopnia
Miłosz Bojanowski - Laureat III stopnia
Szymon Kufel - Laureat III stopnia
Adam Klóska - Laureat IV stopnia
KLASY 6
Jan Czerwik - Laureat I stopnia
Mikołaj Kuśta - Laureat I stopnia
Błażej Grochowski - Laureat II stopnia
Zuzanna Kot - Laureatka II stopnia
Olaf Bochniak - Laureat III stopnia
Aleksander Augustyn - Laureat V stopnia
Aleksandra Chełminiak – Laureatka V stopnia
Natalia Piosik - Laureatka V stopnia
Hubert Reczkowski - Laureat V stopnia
KLASY 7
Natasza Andruszko - Laureatka I stopnia
Amir Bruski - Laureat I stopnia
Antoni Kołodziej - Laureat I stopnia
Martyna Stachyra - Laureatka I stopnia
Natalia Chudzińska - Laureatka II stopnia
Niokodem Labus - Laureat II stopnia
Gabriela Kusz – Laureatka III stopnia
Kamil Przymuszała - Laureat IV stopnia
Martyna Szewczuk – Laureatka IV stopnia
Jan Siciński - Laureat V stopnia
Maria Zamczyk - Laureatka V stopnia
KLASY 8
Franciszek Kucharz - Laureat I stopnia
Laura Ziach - Laureatka I stopnia
Julia Górzewska - Laureatka II stopnia
Wojciech Misztal - Laureat III stopnia
Leszek Leszczyński - Laureat IV stopnia
Aleksandra Walkowiak – Laureatka V stopnia
Adam Zachęć - Laureat V stopnia
Serdecznie wszystkim uczniom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach !!!
8
Najpiękniejszy list do dorosłych w sprawie ziemi
31 maja 2021 r. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za konkurs na „Najpiękniejszy list do dorosłych w sprawie ziemi”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych, pouczających, kreatywnych prac. Najbardziej cieszy to, że troszczycie się o naszą planetę – Ziemię i zachęcacie do tego innych.
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!
KLASY I
1 miejsce: Julia Jankowska
2 miejsce: Szymon Gozdek
3 miejsce: Aleksandra Szyca
Wyróżnienie: Hubert Cybulski, Laura Miszkiewicz
KLASY II
1 miejsce: Filip Kowalski
2 miejsce: Filip Kaczmarek
3 miejsce: Hanna Czujak
Wyróżnienie: Natasza Majzon
KLASY III
1 miejsce: Martyna Wiebskowska
2 miejsce: Lena Proń
3 miejsce: Mikołaj Walkowiak
Wyróżnienie: Laura Manikowska, Maja Dąbrowska
KLASY IV-VIII
1 miejsce: Jakub Hoffmann, kl. 4a
2 miejsce: Katarzyna Ściubeł, kl. 6b
3 miejsce: Małgorzata Miszkiewicz, kl. 6b
Wyróżnienie: Zofia Królak kl. 6a, Dominika Górecka kl. 6a, Nina Schulz kl. 6c
4
Pasowanie na czytelnika
W środę 19 maja uczniowie klasy 1a i 1b zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to wydarzenie, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć krótkie przedstawienie pt. „Piraci na książkolandii” przygotowanego przez koleżanki z klasy drugiej pod opieką bibliotekarza Alicji Wincaszek. Płynąc w świat książek wykazali się doskonałą znajomością bajek, baśni i wierszyków. Poznali prośby książek i zapoznali się z regulaminem biblioteki. Następnie złożyli przyrzeczenie, po czym nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonały pani dyrektor Małgorzata Mendyk i pani wicedyrektor Joanna Schulz. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom, kolorową zakładkę do książki oraz książkę. Ważnym momentem wizyty następnego dnia był samodzielny wybór i wypożyczenie pierwszej książki. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.
6
Wycieczka do lasu
20 maja 2021r. klasa 3b wzięła udział w ciekawych zajęciach z leśnikiem. Pan Bartosz Sijka zabrał trzecioklasistów na spacer po złotowskim lesie. Uczniowie utrwalili warstwy lasu i nazwy występujących w nim roślin oraz zwierząt. Dzięki lornetkom mogli z bliska zobaczyć daniele, dziki, ptaki oraz ich gniazda. Podczas zajęć wysłuchali także koncert żab oraz śpiew ptaków. Na zakończenie wycieczki trzecioklasiści spożyli kiełbaski z ogniska i zmęczeni, ale niezwykle szczęśliwi wrócili do szkoły. To był udany dzień.
4
KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 1-3
10 maja 2021r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Poezja Danuty Wawiłow". Był on skierowany do uczniów klas 1-3. Po trzech reprezentantów z każdej klasy recytowało wybrany przez siebie wiersz autorstwa Danuty Wawiłow. Podczas obrad jury uczestnicy poznali ciekawostki z życia autorki wierszy. Wysłuchali także piosenki "A jak będę dorosła" zaśpiewanej przez klasę 3b.
Oto ostateczne wyniki:
1 miejsce Laura Jabłońska
2 miejsce Zuzanna Kosecka i Bartosz Czerwik
3 miejsce Zuzanna Adler
wyróżnienia: Helena Czosnowska i Urszula Wojciechowska
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz książki.
13
Dzień Ziemi
22 kwietnia to Dzień Ziemi. W związku z tym klasa 3b przygotowała film ilustrujący jak można dbać o Ziemię. Zachęcamy do oglądania.
KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ, ABY OBEJRZEĆ FILM.
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych