• Zakładki do książek

Może się wydawać, że wyszywanie to prosta sprawa. Jednak wymaga dużo uwagi po to np. aby nie ukłuć się w palec a i nawleczenie nitki nie jest łatwe.

Trochę cierpliwości, dokładności i spod igły wyszły piękne wyszywane zakładki do książek.

Za nami kolejne zajęcia robótek ręcznych. Jeśli ktoś nie ma pomysłu co zrobić z pustym papierowym kubeczkiem to podpowiadamy, że przy użyciu kolorowej włóczki, drucika, koronki, koralików itp. wychodzą śliczne koszyczki. Oczywiście potrzeba też pracy i dokładności a efekty mogą podziwiać wszyscy.

MAJSTERKUJEMY

,,W ramach programu rządowego ,,Laboratoria przyszłości" w naszej szkole powstał kącik techniczny. Od połowy października prowadzone są w nim ,,Zajęcia z majsterkowania". W zajęciach biorą udział dzieci, które lubią majsterkować lub chcą takie umiejętności posiąść. Uczniowie i uczennice SP1 w Złotowie wykonują różne zabawki z drewna, ozdoby świąteczne, którymi udekorują korytarze szkolne, a także zaprezentują je na kiermaszu świątecznym. Budujemy również karmnik, który będzie można kupić na kiermaszu i przez okres zimowy dokarmiać ptaki."