• WITAMY W JEDYNCE
    • Dziękujemy za wizytę na naszej stronie.
    • Najnowsze informacje dla rodziców i uczniów.
    • Ciężko pracujemy nad dostarczaniem Ci najnowszych informacji o szkole. Wybierz sekcję Aktualności, aby wyświetlić szczegóły.
    • Lista galerii

• KOLĘDNICY MISYJNI 2023

W styczniu br. w Jedynce kolędowali młodzi przyjaciele misji. Wcześniej przygotowali scenkę kolędniczą, śpiew kolęd (opanowali jedną po włosku!), opracowali stroje, wykonali skarbonkę i zadbali o inne rekwizyty. Nauczyli się papuaskiego pozdrowienia, które brzmi: „Yumi amanas Maria i Karim Jisas” (co znaczy: Cieszmy się, bo Maryja porodziła Jezusa). Następnie z kolorową gwiazdą odwiedzili młodsze klasy w naszej szkole. Przedstawili historię narodzin Jezusa, a przy okazji opowiedzieli o losach rówieśników żyjących w kraju misyjnym - tym razem w Papui Nowej Gwinei. Chętne dzieci mogły wrzucić ofiarę do skarbonki, a w zamian otrzymały pamiątkę kolędowania – w kształcie papuaskiej torby zwanej bilum.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

Młodzi miłośnicy literatury ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica dnia 25 stycznia br. spotkali się w bibliotece, by wziąć udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII w dwóch kategoriach wiekowych. Wybrali bardzo różnorodny repertuar: zarówno poezję, jak i prozę, utwory o charakterze podniosłym i poważnym, a także teksty wesołe i żartobliwe. Zaprezentowały się różne „ziółka” i „samochwały”, opowiedziano dramatyczne dzieje Pawła i Gawła oraz roztańczonych Michałów, pojawiły się zwierzęce historie wilczków, czapli, korników i moli, a na końcu - dzięki deklamacjom ósmoklasistów - zrobiło się lirycznie i romantycznie…

• Uczniowie Jedynki czytają po angielsku

W poniedziałek 16 stycznia odbył się finał Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim w klasach I-III. Komisja w składzie : p. Joanna Tyranowicz, p. Małgorzata Lubina i p. Danuta Wegner-Górzewska wyłoniła najlepszych.

Miejsce I zajął Bartosz Czerwik z klasy IIIb, miejsce II- Krystyna Plak z klasy Ib, miejsce III- Kajetan Drąg z klasy IIIb. Wyróżniono Alicję Chuchrak z lasy IIb i Emilię Karasińską z klasy Ic.

• Spotkania wigilijne

22 grudnia, tuż przed przerwą świąteczną nasi uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w klasach podczas spotkań wigilijnych. Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy, a pod choinką prezenty. Naszym młodszym podopiecznym Mikołaj dostarczył prezenty osobiście. Uczniowie pięknie udekorowali sale lekcyjne. Wszyscy w duchu świąt dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. W szkole roznosiły się dźwięki najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

• Nagrodzona choinka

Klasa 5a wzięła udział w świątecznym konkursie i otrzymała za wykonaną z odpadów choinkę jedną z głównych nagród. Dziękujemy Novago Złotów za nagrodę w konkursie na recyklingową ozdobę świąteczną

• Piernikowe cuda i dziwy

Pierniki to symbol pomyślności, dostatku. Ponieważ składniki były kosztowne, świadczyły o bogactwie rodziny. Na warsztatach pieczenia pierników była klasa Ia w restauracji Folklor w Jastrowiu. Co tam się działo? Wałkowanie ciasta, wycinanie przy użyciu foremek różnorodnych kształtów, lukrowanie i ozdabianie kolorowymi posypkami. Na koniec była chwila zabawy. Do domu dzieci wróciły z torebką przepysznych pierników.

• Bombkowa wycieczka do Gniezna

Korzystając z świątecznego nastroju wybraliśmy się do Gniezna. Mieliśmy okazję zobaczyć katedrę, pomnik Bolesława Chrobrego oraz mogliśmy podziwiać urocze kamieniczki na rynku. Poznaliśmy też proces tworzenia ozdób świątecznych w fabryce bombek. Jednak najwięcej wrażeń dostarczyły nam warsztaty plastyczne. Każdy z nas z wielkim zaangażowaniem ozdabiał swoje bombki. Popatrzcie proszę na naszą fotorelację.

• II Złotowski Międzyszkolny Turniej Szachowy

W dniu 9.12.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie odbył się turniej szachowy z udziałem dzieci i młodzieży ze złotowskich szkół podstawowych. II Złotowski Międzyszkolny Turniej Szachowy rozegrany został w ramach programu ,,Grajmy w szachy", który realizowany był od maja 2022 roku w SP nr 1 w Złotowie. Turniej był podsumowaniem nauki gry w szachy dzieci ze złotowskiej ,,Jedynki". Instytucją wspierającą ten projekt był Urząd Miejski w Złotowie, który fundował medale i nagrody rzeczowe dla zawodników. W turnieju uczestniczyło razem 30 szachistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotowie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Złotowie. Trzech zawodników w każdej grupie wiekowej otrzymało medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizator ufundował słodycze i napoje dla wszystkich uczestników turnieju.

• W krainie tańca, śpiewu i zabaw twórczych

Od marca do grudnia 2022r w szkole odbywały się zajęcia plastyczne w ramach projektu „ W krainie tańca, śpiewu i zabaw twórczych”. Podczas zajęć dzieci różnymi technikami plastycznymi tworzyły prace: rysunki, obrazki malowane farbami, wyklejanki, wycinanki, obrazki z plasteliny, wyszywanki. Przy tworzeniu prac uczniowie poznawali ciekawe miejsca w Złotowie oraz elementy sztuki ludowej Krajny. Uwieńczeniem projektu była wystawa prac, którą obejrzała szeroka rzesza uczniów naszej szkoły.

• UM Złotów

Poniedziałek 29.04.2024