• WITAMY W JEDYNCE
    • Dziękujemy za wizytę na naszej stronie.
    • Najnowsze informacje dla rodziców i uczniów.
    • Ciężko pracujemy nad dostarczaniem Ci najnowszych informacji o szkole. Wybierz sekcję Aktualności, aby wyświetlić szczegóły.
    • Lista galerii

• Dzień Sportu

Klasa 3 a na zaproszenia ZCAS udała się na boiska Sparty na Dzień Sportu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników moc sportowych atrakcji. Każdy mógł sprawdzić swoje możliwości w różnych konkurencjach. Wielkim zainteresowaniem młodych sportowców cieszyły się skoki przez skakankę, rzuty do celu, strzelanie z łuku i sztafeta. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w grach zespołowych i boksie jak również na rowerach stacjonarnych. Dla dzieci był przygotowany poczęstunek i upominki. Także pogoda w pierwszym dniu jesieni sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Dziękujemy za mile spędzony czas.

• Ubezpieczenie dziecka w szkole

Ochrona dziecka w ramach ogólnej szkolnej polisy jest dobrowolnym wyborem rodzica. Polisa dla dziecka to świetne rozwiązanie jeśli chcemy zabezpieczyć nasze dziecko. Warto przeanalizować oferty polis dla dzieci, które są dostępne na rynku i wybrać dla naszych pociech najlepszą opcję. Nie czekaj, zapewnij swojemu dziecku pełną ochronę ubezpieczeniową podczas roku szkolnego.

• Wspaniałych wakacji 2022!

Zakończył się rok ciężkiej pracy, a w tym roku wyjątkowo trudnej , biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie nadeszły długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli.

Na te letnie, słoneczne dni życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego dnia i z każdej przeżytej przygody. Wierzymy, że po tych dwóch miesiącach spotkamy się wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym 2022/2023.

• Sukcesy szachowe

Szachowy sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotowie!

W dniu 3 kwietnia 2022 roku w Słopanowie odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Młodzików i Juniorów w Szachach. Miasto Złotów z powodzeniem reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie. W mistrzostwach tych uczestniczyły trzy dziewczynki: Kamila Sakowicz, Amelia Witkowska, Agata Błaszkowska oraz pięciu chłopców: Igor Mrozik, Jan Dobak, Łukasz Kabatek, Dorian Kabatek i Antoni Bokiniec. Wszyscy uczniowie reprezentujący nasze miasto, SP1 i klub szachowy ,,KSzach JEDYNKA Złotów istniejący przy Stowarzyszeniu "Jedynka dzieciom" wypadli znakomicie. Cała ośmioosobowa grupa awansowała do finałów Mistrzostw Wielkopolski Młodzików i Juniorów w Szachach. Awans wywalczyli w świetnym stylu, zajmując czołowe miejsca. Wśród dziewcząt do lat 11 pierwsze miejsce wywalczyła Kamila Sakowicz, drugie

• Rekolekcje 2022

W dniach 23-25 marca 2022 r. odbywały się w naszej szkole Rekolekcje wielkopostne pod hasłem

„ Msza Święta – Tutorial”.

Nauki wygłosił Diakon Jan Tomczyk ze zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Każdego dnia naszych rekolekcji Diakon Jan jeszcze bardziej przybliżał nam czym jest Msza Święta.Podczas pierwszego dnia poznaliśmy różne cuda eucharystyczne, oraz postawy i gesty, które wykonujemy na Mszy Świętej.W drugim dniu rekolekcji omówiliśmy części Mszy Świętej, a także Diakon Jan wyjaśniał nam czym jest Mszał, lekcjonarz, kielich, patena czy vasculum. Starsze klasy, tego dnia mogły skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

• Taki żarcik ;-)

1 kwietnia Jedynkę ogarnęło primaaprilisowe szaleństwo. Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą zrobienia czegoś szalonego i zaplanował „Dzień bez plecaka”. Niby nic…, ale kreatywność naszych uczniów przerosła wszelkie oczekiwania. Były wózki dla lalek, garnki do bigosu, dzbanek filtrujący, solidne walizy i masa innych nosideł, nawet suszarka do prania i kij Włóczykija! Uczniowie dawno z taką radością nie szli do szkoły jak dziś! Zresztą zobaczcie sami jak to wyglądało.

• Mistrzowie kaligrafii

21 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się Konkurs Kaligrafii.

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Kaligrafii dla klas 1-3 już za nami. Podobnie jak w ubiegłych latach uczestnicy niezwykle starannie, a wręcz po mistrzowsku przepisywali zaproponowany dla każdego poziomu tekst o wiośnie. Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny ponieważ wszystkie dzieci biorące udział bardzo się starały, aby to ich praca została zauważona i wyróżniona. Ostatecznie tytuł Mistrza Kaligrafii w roku szkolnym 2021/2022 przypadł:

• Dzień Św. Patryka w Jedynce

W czwartek 17 marca w Naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Św. Patryka- patrona Irlandii. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz zielonych przysmaków. Można było skosztować „szmaragdowej galaretki”, pysznych babeczek z zielonym lukrem oraz znakomitych wypieków w kolorze mchu. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów, którzy spragnieni łakoci i dobrej zabawy szybko wykupili wszystkie przysmaki.

• Dzień Kobiet

Co roku na początku marca wszystkie mniejsze i większe kobiety i kobietki wyczekują swego święta - a najbardziej tego, czy ci młodsi i starsi panowie, będą o nich pamiętać... Okazało się że nasza męska część społeczności uczniowskiej nie tylko pamiętała o swoich koleżankach i nauczycielkach, ale i postanowiła w sposób szczególny uczcić Dzień Kobiet. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów złożyli życzenia paniom pracującym w naszej szkole oraz wręczyli własnoręcznie upieczone babeczki. Chłopcy z Samorządu Szkolnego nie zapomnieli też o koleżankach ze szkoły i złożyli im życzenia oraz obdarowali wszystkie dziewczyny bonem upoważniającym do zwolnienia z odpowiedzi, wybrania dowolnej zabawy na lekcji wychowania fizycznego czy innych atrakcji. Nasi panowie pamiętali tez o miłych niespodziankach dla koleżanek w klasach.

• UM Złotów

Wtorek 14.05.2024