• Sałatka makaronowa

• Nowa galeria Sałatka makaronowa została dodana do albumu fotograficznego

To już kolejne nasze kulinarne spotkanie, tym razem robiliśmy sałatkę makaronową. Wszystkim smakowała, niektórzy nawet mieli dokładkę.

• Uzdolniona Lena

• Nowa galeria Uzdolniona Lena została dodana do albumu fotograficznego

Lena Wójcicka z klasy 8a to niezwykle utalentowana młoda osoba. Jej śpiewem zachwycają się członkowie jury na wielu konkursach, w których bierze udział, w tym piosenki obcojęzycznej. Zajmuje w nich najwyższe noty. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej uczennicy.

• Zapiekanki

• Nowa galeria Zapiekanki została dodana do albumu fotograficznego

#laboratoriaprzyszlosci Tym razem na warsztatach kulinarnych mieliśmy ochotę na zapiekanki. Pyszne i pieczyste szybko wylądowały w naszych brzuchach.

• Pierś z kurczaka

• Nowa galeria Pierś z kurczaka została dodana do albumu fotograficznego

#laboratoriaprzyszlosci Dzisiejsze kulinarne smakołyki to pierś z kurczaka rodem z KFC z aromatycznym sosem tysiąca wysp. A na deser słodkie pieguski z czekoladą!

• Wycieczka do Osieka - zwyczaje Andrzejkowe

• Nowa galeria Wycieczka do Osieka - zwyczaje Andrzejkowe została dodana do albumu fotograficznego

W czwartek 30.11 klasy 4a i 4b wybrały się do Osieka, by wziąć udział w imprezie edukacyjnej na temat dawnych zwyczajów związanych z Andrzejkami. Uczniowie obserwowalim.in jak dawniej wypiekano pierniczki „Katarzynki”, wróżyli z lanego wosku i ołowiu, poznali moc ziół i wróżb z nich płynących. Poznali tajniki pracy pszczelarza, obserwowali wyrób świec oraz mogli własnoręcznie „drzeć” pierze. Zobaczyli jak dawniej młócono zboże, a także dowiedzieli się jak wyglądała praca w młynie. Była to bardzo pouczająca wycieczka.

• Ceramiczne arcydzieła

• Nowa galeria Ceramiczne arcydzieła została dodana do albumu fotograficznego

Pierwsze arcydzieła z ceramiki już powstały! Teraz tylko wysuszenie prac, wypalanie, a następnie szkliwienie. Bardzo dziękujemy za tak fascynujące warsztaty Pani @Edyta Wieleba-Matyśniak @ArtE Pracownia Rękodzieła Artystycznego i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

• Jedynkowe Andrzejki

• Nowa galeria Jedynkowe Andrzejki została dodana do albumu fotograficznego

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasi uczniowie również chcieli zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co ich czeka. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą dzieciaki jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom.