• Klasy 1b i 2c na wycieczce w Nadleśnictwie Złotów

• Nowa galeria Klasy 1b i 2c na wycieczce w Nadleśnictwie Złotów została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 30 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 1b i 2c odbyli wspaniałą wycieczkę do Nadleśnictwa Złotów. Podczas tej wyprawy mieli okazję zwiedzić Park Zwierzyniec, gdzie mogli obserwować różnorodność fauny i flory w naturalnym środowisku. Umożliwiła im to Pani Małgorzata Lorek – Stańczak za co gorąco dziękujemy. Następnie udaliśmy się do Zielonej Klasy, i dzięki pani Małgosi poznaliśmy tajniki lasu i jego znaczenie dla ekosystemu. Po poznawaniu natury wszyscy zatrzymaliśmy się przy ognisku, gdzie przy dźwiękach świergotu ptaków i szumie drzew piekliśmy pyszne kiełbaski. To był czas nie tylko relaksu, ale i integracji, podczas którego dzieci mogły dzielić się wrażeniami z wycieczki oraz cieszyć się atmosferą przyrodniczego otoczenia. Wycieczka ta nie tylko wzbogaciła naszą wiedzę o przyrodzie, ale także umożliwiła nam spędzenie czasu na świeżym powietrzu, co z pewnością wpłynęło korzystnie na naszą kondycję fizyczną i psychiczną.

• Szkolny Turniej Matematyczny dla klas trzecich pod hasłem "Matematyczne Asy"

• Nowa galeria Szkolny Turniej Matematyczny dla klas trzecich pod hasłem "Matematyczne Asy" została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 26 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Turniej Matematyczny dla klas trzecich pod hasłem "Matematyczne Asy". Uczniowie rywalizowali w różnorodnych konkurencjach matematycznych, sprawdzających ich umiejętności logicznego myślenia, szybkości i precyzji w rozwiązywaniu zadań. Konkurencje obejmowały zarówno klasyczne zadania związane z dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem i dzieleniem, jak i bardziej zaawansowane zagadki logiczne i łamigłówki matematyczne. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami turnieju został: Zespół z klasy 3b: Wiktoria Stańczak, Greta Opioła, Franciszek Tarasik. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Turniej nie tylko rozbudził pasję do matematyki wśród uczniów, ale także pokazał, że nauka może być pasjonująca i pełna emocji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że ta inicjatywa zachęci ich do dalszego rozwijania umiejętności matematycznych.

• Od Tańca po Modę – 79 urodziny naszej Jedynki

• Nowa galeria Od Tańca po Modę – 79 urodziny naszej Jedynki została dodana do albumu fotograficznego

Wczoraj odbyło się niezwykłe święto, 79 – urodziny NASZEJ SZKOŁY. Hala Widowiskowo – Sportowa „Złotowianka” wypełniła się śmiechem, muzyką, tańcem i modowymi popisami! Klasy 1-3 zamieniły swoje klasowe ławki na parkiet taneczny, podczas gdy ich malutkie stópki rytmicznie kroczyły w rytmie festiwalu tańca. Nie było ograniczeń dla tych małych mistrzów parkietu. Ale to nie wszystko! Pośród wirujących kroków, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności sportowe w zmaganiach pełnych energii oraz wykazali się w pokazach ratownictwa medycznego, gotowi do akcji nawet na najbardziej nieoczekiwanych "szkolnych wypadach". Natomiast klasy 4-8 wzięły na siebie rolę gwiazd mody na wybiegu. Wraz z muzyką pulsującą w tle, uczniowie przechadzali się po wybiegu, prezentując najnowsze trendy w modzie szkolnej. Od niezwykłych stylizacji w ubraniu sumo po eleganckie piżamki – uczniowie pokazali, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także kreatywności i stylu! To święto nie tylko uświetniło atmosferę w szkole, ale także pozwoliło uczniom odkryć swoje talenty i pasje poza murami klas. A teraz, gdy światło reflektorów zgasło, uczniowie wracają do nauki z nowym zapałem i inspiracją, gotowi do kolejnych szkolnych przygód!

• Młode umysły w ogniu wiedzy

• Nowa galeria Młode umysły w ogniu wiedzy została dodana do albumu fotograficznego

Wciąż pamiętamy, że edukacja na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu tragediom i ratowaniu życia. W tym duchu, dzieci szkolne z całego powiatu zjednoczyły się w pasji i determinacji, by wziąć udział w corocznym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzi Zapobiegają Pożarom” na etapie powiatowym. To wydarzenie nie tylko promuje wiedzę na temat bezpieczeństwa pożarowego, ale również kształtuje umiejętności współpracy, zaradności i szybkiego myślenia w sytuacjach kryzysowych. Turniej, który odbył się 10 kwietnia 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Złotowie, był widowiskową demonstracją zaangażowania młodych ludzi w budowaniu bezpieczniejszej społeczności. Reprezentantami naszej szkoły byli: Dorian Kabatek z klasy Vb i Maksymilian Łobodzinski z klasy VIb, którzy rywalizowali w serii pytań. Dorian Kabatek zdobył wysokie 5 miejsce. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek, a zwycięzcy wspaniałe nagrody. Podsumowując, Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzi Zapobiegają Pożarom” na etapie powiatowym nie tylko dostarczył emocjonującej rywalizacji, ale także wyraził zaangażowanie społeczności w promowanie edukacji na temat bezpieczeństwa pożarowego. To wydarzenie, które uczy, inspiruje i mobilizuje młode pokolenie do działania na rzecz bezpieczniejszej przyszłości dla wszystkich.

• " Zrozumieć autyzm" - zajęcia

• Nowa galeria " Zrozumieć autyzm" - zajęcia została dodana do albumu fotograficznego

W klasie II a odbyły się zajęcia pod hasłem " Zrozumieć autyzm". Podczas zajęć nie zabrakło ćwiczeń w formie zabaw dzięki którym dzieci mogły dowiedzieć się jak odbierają otoczenie osoby dotknięte autyzmem. Zaproponowane zabawy opracowane zostały w taki sposób aby na na pozór prostych czynnościach dnia codziennego przedstawić trudności na jakie napotyka w swoim życiu osoba dotknięta autyzmem.