• Babeczka dla Babeczki

• Nowa galeria Babeczka dla Babeczki została dodana do albumu fotograficznego

"Babeczka dla babeczki " - pod taką nazwą odbył się kiermasz smakołyków z okazji Dnia Kobiet. Samorząd Uczniowski w tym roku postanowił to święto obchodzić w inny sposób, więc przedstawiciele uczniowskiej braci przygotowali babeczki, galaretki, drożdżówki, ciastka i cake pops. Byliśmy mile zaskoczeni, że smakołyki tak szybko zniknęły z kiermaszowych stolików. Potwierdza, więc się powiedzenie, że kobiety są słodkie.

• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas IV-VI

• Nowa galeria Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas IV-VI została dodana do albumu fotograficznego

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas IV-VI W piątek 01.03.2024r do Szkoły Podstawowej nr 2 w Złotowie zjechało pięć drużyn w piłce siatkowej dziewcząt klas IV-VI, celem rozegrania turnieju o Mistrzostwo Powiatu Złotowskiego oraz prawo reprezentowania Naszego powiatu w zawodach rejonowych. Każda z drużyn rozegrała po cztery spotkania a wszystkie mecze były bardzo zacięte i pełne emocji. Losy klasyfikacji końcowej rozstrzygały się praktycznie do ostatniego meczu. I tak po blisko czterogodzinnych zmaganiach młodych siatkarek klasyfikacja końcowa wygląda następująco: - I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotowie - II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Złotowie - III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotowie - IV miejsce Szkoła Podstawowa w Świętej - V miejsce Szkoła Podstawowa w Lipce Gratulujemy Naszym dziewczętom i trzymamy kciuki na zawodach Rejonowych. Skład zwycięskiego zespołu: J. Poklękowska (kapitan zespołu), K. Piekut, Z. Kopczyk, A. Buława, M. Szweda, U. Wojciechowska, A. Błaszkowska, M. Kopała, O. Szczepaniak, K. Szczepaniak, trener: Mirosław Głyżewski

• Bezpiecznych ferii!

• Nowa galeria Bezpiecznych ferii! została dodana do albumu fotograficznego

7 lutego 2024r. Klasa 3 b dużo uwagi poświęciła kwestiom bezpieczeństwa w czasie ferii. Wszystko po to, żeby po zimowej przerwie radośnie i w pełni sił wrócić do szkoły. Tato Antosi omówił zasady bezpieczeństwa w szkole i w czasie ferii zimowych. Każdy miał możliwość treningu resuscytacji na fantomie, ułożenie pozycji bezpiecznej bocznej. Była też miła niespodzianka! Każdy otrzymał pakiecik, a w nim odblask i cukiereczki, i ... malowanke z hasłami o bezpieczeństwie. Drodzy uczniowie, dbajcie o siebie zarówno w czasie zabaw na świeżym powietrzu, jak i w momencie, gdy przenosicie się do świata wirtualnego. Dobrego odpoczynku!

• Gdzie ciekawie spędzić ferie

• Nowa galeria Gdzie ciekawie spędzić ferie została dodana do albumu fotograficznego

Za kilka dni w naszym regionie rozpoczną się ferie zimowe! Gdzie ciekawie spędzić czas? Jak co roku zapraszamy na Ferie z Muzeum Ziemi Złotowskiej. Od 12 do 25 lutego 2024 Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza dzieci i młodzież do 18 lat do bezpłatnego zwiedzania wystaw. Codziennie w godzinach 10-17 zapraszamy na plac Paderewskiego 13 do zwiedzenia Galerii za winklem i wystawy stałej pod wszystko mówiącym tytułem „Moje miasto, a w nim – Złotów w PRLu”. Na ekspozycję składają się eksponaty żywcem wyjęte z czasów, gdy w Polsce panował socjalizm, w latach 1945-1989. Ta kompozycja mebli, urządzeń, dawnych pieniędzy, towarów, kartek żywnościowych, naczyń daje niesamowitą okazję przeniesienia się do życia w miasteczku w drugiej połowie XX wieku. Od poniedziałku do piątku (godz. 8-16) i w soboty (godz. 10-14) zachęcamy do wizyty w zabytkowej kamienicy mieszczańskiej z XVIII wieku przy ul. Wojska Polskiego 2a. Ekspozycja pozwala zapoznać się z najstarszymi zabytkami z naszego rejonu. Opowiada o historii Złotowszczyzny pod zaborami. Spacer po pokojach mieszczańskich sprzed 100 lat (salonik, sypialnia i gabinet) ilustruje, jak radzono sobie z problemem braku elektryczności i łazienki w tamtych czasach. W niedziele w godz. 13-14 polecamy bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem Kaplicy Pamięci. Doskonale odtworzone wnętrze z historycznymi freskami stanowi oprawę dla kilkunastu plansz i gablot o tematyce funeralnej i militarnej. Zarówno plansze jak i zgromadzone eksponaty odnoszą się do dziejów Krajny Złotowskiej, jej wielokulturowego dziedzictwa i kilkusetletniego współistnienia na tym obszarze Polaków, Niemców i Żydów. W Muzeum podczas ferii zimowych prowadzone są również zajęcia, na które należało się zapisać (obecnie brak już wolnych miejsc!). Zajęcia będą odbywać się 14 i 21 lutego 2024 roku w godzinach od 11:00–13:00. Warsztaty są nastawione na miłe spędzenie wolnego czasu, operują metodą edukowania poprzez zabawę i ekspresję twórczą. Tematem pierwszych zajęć pt. „Czapki z głów” będzie historia nakryć głowy. Tematem drugich zajęć pt. „Mały kolekcjoner” będzie numizmatyka i kolekcjonerstwo. Warsztaty będą bezpłatne i odbywać się będą w Spichlerzu Złotowskim. Edukacja poprzez zabawę to najskuteczniejszy sposób, aby spędzić ferie zimowe w sposób przyjemny i dający satysfakcję. Do zobaczenia w Muzeum Ziemi Złotowskiej!