• Wielkanocne warsztaty w 1a

• Nowa galeria Wielkanocne warsztaty w 1a została dodana do albumu fotograficznego

W związku ze zbliżającymi się świętami klasa 1a wybrała się 27 marca do Złotowskiego Uniwersytetu Dziecięcego na warsztaty. Przed ich rozpoczęciem każdy pierwszoklasista wykonał dla siebie zdrową kanapkę. Po ich spożyciu nadszedł czas na odkodowanie szyfrów i odnalezienie jajek. Uczniowie zdobili także wielkanocnego baranka. Na warsztatach dzieci doskonaliły również pracę w grupach wykonując wspólnie zajączka z papieru. Nie zabrakło także zajączkowych zabaw ruchowych. To był dzień pełen uśmiechu i takiej radości życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i przyjaciołom szkoły.

• Wielkanoc w Jedynce

• Nowa galeria Wielkanoc w Jedynce została dodana do albumu fotograficznego

Jak co roku uczniowie i nauczyciele SP1 witają wiosnę i rozpoczynają okres wielkanocny wystawą kolorowych ozdób. W tym roku są to pisanki. Mieszkańców miasta zapraszamy do podziwiania naszych prac i życzymy Wesołych Świąt.

• Konkurs Poezji Anglojęzycznej w Pile

• Nowa galeria Konkurs Poezji Anglojęzycznej w Pile została dodana do albumu fotograficznego

W dniu dzisiejszym w Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile odbył się VIII Konkurs Poezji Anglojęzycznej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły. Organizatorami wydarzenia w Pile od lat są p. Tomasz Róg i p. Marta Książek- Róg, którzy uczą również języka angielskiego w tej szkole. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów klas I-V wyłonionych wcześniej w szkolnym przesłuchaniu. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i przejęci wydarzeniem. Musieli jednak zmierzyć się z tremą stając na scenie przed dużą publicznością. Dali z siebie wszystko! Komisje konkursowe miały trudne zadanie, aby wyłonić tych najlepszych spośród prawie 200 uczestników. Wyróżnienia przypadły: Małgosi Nawrockiej, Amelii Marciniak, Karolinie Sakowicz, Ani Piekut, Hani Gruszce z klas I, Alicji Chuchrak z kl. III, Lenie Marty-Wilewskiej z kl. IV i Zuzi Koseckiej z kl.V. Natomiast Roksana Gałła z kl. I, Krysia Plak z kl. II i Bartosz Czerwik z kl. IV zdobyli 3 miejsca. II lokaty otrzymali Pola Tereszczuk z kl. III i Zosia Regel z kl. V. W konkursie brali udział również Wojtek Kosecki, Igor Gwizdowski i Asia Pióro. Naszych uczniów do konkursu przygotowały panie: Barbara Sudoł-Nowak, Małgorzata Lubina, Joanna Tyranowicz i Danuta Wegner- Górzewska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ogrom włożonej pracy i gratulujemy odwagi i sukcesów!

• Easter wishes!

• Nowa galeria Easter wishes! została dodana do albumu fotograficznego

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy postanowiliśmy złożyć życzenia królowi Karolowi III i królowej Kamili oraz Parze Książęcej- Williamowi i Kate. Klasy IIIa, IIIb i IIb przygotowały piękne kartki i napisały życzenia w języku angielskim. Dzieci były bardzo podekscytowane tym zadaniem! Dzisiaj listy zostały wysłane i z niecierpliwością czekamy na wiadomość od Ich Wysokości. Klasy III wykonały kartki pod okiem wychowawczyń p. Haliny Grajczak i p. Danuty Gortat, a klasę IIb wspomagała p. Julita Wiebskowska. Świąteczne życzenia zostały napisane z pomocą p. Barbary Sudoł-Nowak.